Zamknij

40-lecie zakopiańskiego SMS-u z wybitnymi wychowankami

10:11, 02.09.2017 Jakub Balcerski
Skomentuj

Obchody 40-lecia Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem uczciło pojawienie się w murach swojej byłej szkoły wielu znakomitych absolwentów. Gośćmi byli chociażby Kamil Stoch czy Luiza Złotkowska. 

Dzięki obecności osobistości polskiego sportu przygotowano elementy mające upiększyć Aleję Olimpijczyków. Zasadzono w niej drzewka, na których znajdą się metalowe tabliczki z imionami i nazwiskami 85 uczestników ZIO, którzy kończyli tę szkołę. Zyskała także otaczająca boisko Aleja Gwiazd SMS, w której umieszczono płyty z odciskami dłoni gości uroczystości. Jest tam już ta Konrada Niedźwieckiego, a w niedzielę dołożyć swoją ma Justyna Kowalczyk, której zabrakło w trakcie obchodów ze względu na napięty plan treningowy.

Sama uroczystość połączona była z wczesnym rozpoczęciem roku szkolnego, który w rzeczywistości wystartuje dopiero w poniedziałek. Podczas całego wydarzenia oddano także nowe zaplecze dydaktyczne budynku oraz halę sportową. Koszt inwestycji to 14 milionów złotych. Jak w rozmowie z PAP wyliczała dyrektor Barbara Sobańska dwuletnia budowa przyniesie szkole dużo korzyści - Mamy także nowe pełnowymiarowe boiska, sale odnowy biologicznej oraz pięć mniejszych sal pod kątem konkretnych dyscyplin - stwierdziła. W tym roku naukę w szkole podejmie 215 osób z klas 4-8 oraz licealistów wraz z uczniami pozostałymi z klas gimnazjalnych.

Źródło: PAP

(Jakub Balcerski)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%