Zamknij
22:13, 01.03.2024
Mimo dwóch poważnych błędów w finałowej rundzie Marco Odermatt wciąż pozostaje niepokonany w slalomie gigancie. Tym razem Szwajcar wygrał rywalizację w Aspen. Wyprzedził swojego rodaka Loica Meillarda. Podium uzupełnił Norweg Atle Lie McGrath.
09:51, 01.03.2024
Amerykańskie tournée trwa dalej. Po weekendzie w Palisades Tahoe, panowie przenoszą się do popularnego Aspen. Na trasie Strawpile zaplanowano, poza slalomem, dwa giganty. Pierwszy z nich odbędzie się już w piątkowy wieczór. Na starcie nie zabraknie oczywiście Marco Odermatta, który staje przed szansą wygrania ósmego giganta z rzędu.
09:18, 27.02.2024
W ostatnim czasie dość sporo narciarzy i narciarek alpejskich ogłaszało decyzje o końcu kariery zawodniczej. Nie jest to oczywiście niczym nowym i dzieje się w każdym sezonie, zwłaszcza wśród zawodników, którzy z trudem próbują wrócić do formy lub po raz pierwszy przebić się z dalszych miejsc w rankingu na szczyt. Nieco większe zaskoczenie pojawia się jednak, gdy narty w kąt postanawia odstawić ktoś ze światowej czołówki i to wcale nie w zaawansowanym wieku, jak Ragnhild Mowinckel.
21:45, 25.02.2024
Palisades Tahoe już drugi dzień z rzędu było areną zmagań narciarzy w Pucharze Świata w narciarstwie alpejskim. W niedzielę zawodnicy konkurowali w slalomie, w którym najlepszy był Manuel Feller. Podium dzielił on z Clementem Noelem oraz Linusem Strasserem. 
10:14, 25.02.2024
Kompletnie nie mają w tym sezonie szczęścia alpejki ścigające się na długich nartach w cyklu Pucharu Świata. Przed kilkoma tygodniami odwołane zostały zawody w Garmisch-Partenkirchen z powodu braku śniegu i wysokich temperatur. Teraz podobny los spotkał Val di Fassa. Tym razem jednak śniegu było zbyt dużo.
1
07:49, 25.02.2024
Ostatnia sobota lutego miała w Pucharze Świata w narciarstwie alpejskim obfitować w dwa wyścigi: slalom gigant mężczyzn w Palisades Tahoe i supergigant kobiet w Val di Fassa. Ten pierwszy został przeprowadzony bez problemu, a zwycięzcą był nie kto inny, jak Marco Odermatt. W Val di Fassa była natomiast obfitość śniegu, która uniemożliwiła zorganizowanie zawodów. Alpejki szansę na ściganie w super G powinny dostać jednak w niedzielę, natomiast panowie podczas drugiego dnia zmagań w Palisades Tahoe zmienią narty na slalomowe.
23:27, 24.02.2024
Marco Odermatt ze Szwajcarii wygrał gigant w Palisades Tahoe. Drugie miejsce zajął Norweg Henrik Kristoffersen, trzeci był Amerykanin River Radamus. Dla niepokonanego w gigantach od 364 dni Szwajcara był to 10 tryumf z rzędu w tej konkurencji. Odermatt zapewnił sobie także Kryształową Kulę w bieżącym sezonie.
10:23, 24.02.2024
Jeszcze niedawno głównym problemem gospodarzy alpejskich kurortów były wysokie temperatury. W ciągu ostatnich dni doszło do ochłodzenia. W wielu alpejskich kurortach z nieba zaczął sypać śnieg. Podobnie stało się w Val di Fassa, w którym w sobotę miał odbyć się supergigant pań. Opady okazały się jednak zbyt obfite.
19:24, 23.02.2024
Polscy kibice przyzwyczajeni do oglądania weekendowych zawodów Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim o porannych godzinach będą musieli w najbliższy weekend zmienić nieco swój standardowy program dnia. Alpejski Puchar Świata mężczyzn zawita bowiem do Stanów Zjednoczonych Ameryki, co oznacza dla polskiej strefy czasowej zmagania w porze wieczornej. Wyścigu w poprze przedpołudniowej też jednak nie zabraknie, bo we Włoszech rywalizować będą w supergigancie Maryna Gąsienica-Daniel i jej rywalki.
13:53, 18.02.2024
Vincent Kriechmayr okazał się najlepszy w supergigancie. Drugie miejsce dość niespodziewanie zajął Kanadyjczyk Jeffrey Read. Trzecie miejsce ex aequo zajęli Włoch Dominik Paris i lider PŚ i supergiganta Szwajcar Marco Odermatt. Zawody miały wyjątkowo wyrównany poziom.
12:06, 18.02.2024
Duże emocje zafundowały publiczności panie ścigające się w supergigancie w Crans Montanie. O zwycięstwie decydowały centymetry. Triumfowała Stephanie Venier przed Federicą Brignone i Martą Bassino. Maryna Gąsienica-Daniel nie potrafiła znaleźć sposobu na trudną trasę i nie zdobyła punktów pucharowych, zajmując 37. miejsce.
14:18, 17.02.2024
Niels Hintermann wygrał zjazd rozgrywany w ramach alpejskiego Pucharu Świata w Kvitfjell. 28-latek wyraźnie znalazł patent na norweską trasę. Był to bowiem jego drugi triumf w tym miejscu. Na podium znaleźli się także Vincent Kriechmayr i Cameron Alexander. Groźny upadek zaliczył Niels Allegre. Francuz przez jakiś czas się nie ruszał i trzymał się za bok. Ostatecznie opuścił stok o własnych siłach.
12:05, 16.02.2024
Po pięciu zjazdach z pięcioma różnymi zwyciężczyniami, seria została podtrzymana za sprawą Lary Gut-Behrami. Liderka Pucharu Świata po raz pierwszy w tym sezonie okazała się najlepsza w zjeździe. Drugie miejsce zajęły ex aequo dwie alpejki: Jasmine Flury i Cornelia Hütter.
14:40, 11.02.2024
Anna Swenn Larsson po przeciętnym początku sezonu wreszcie pokazała klasę. Szwedka zwyciężyła w slalomie rozgrywanym w ramach alpejskiego Pucharu Świata w Soldeu. Na uwagę zasługuje wynik Chiary Pogneaux, która w drugim przejeździe zanotowała wyraźny awans. Magdalena Łuczak nie ukończyła rywalizacji już w pierwszej próbie.
11:44, 11.02.2024
Przedziwny przebieg miały zawody w slalomie mężczyzn podczas Pucharu Świata w Bansku. Z powodu mocno padającego deszczu ze śniegiem, wiatru i słabej widoczności organizatorzy zdecydowali o przerwaniu zawodów i ich odwołaniu. Najlepszym rezultatem do momentu oficjalnej decyzji organizatorów mógł pochwalić się Clement Noel.