21:31, 18.02.2024
Jonna Sundling okazała się najlepsza w biegu na 10 kilometrów stylem dowolnym kobiet podczas zawodów Pucharu Świata w Minneapolis. Reprezentantka Szwecji wyjedzie tym samym ze Stanów Zjednoczonych z dubletem, ponieważ wygrała także sobotni sprint. Drugie miejsce w niedzielnej rywalizacji zajęła Frida Karlsson, a trzecie faworytka gospodarzy - Jessie Diggins. Na 48. pozycji finiszowała Weronika Kaleta.
18:34, 18.02.2024
Sensacyjne zakończył się bieg interwałowy na 10 km rozegrany w Minneapolis w amerykańskim stanie Minnesota. Niespodziewanie plejadę Norwegów pokonał reprezentant gospodarzy Gus Schumacher. Wyprzedził on na podium lidera PŚ Haralda Oestberga Amundsena i jego rodaka Paala Golberga.
21:25, 13.02.2024
Linn Svahn i Johannes Klaebo nie mieli sobie równych w sprincie stylem klasycznym w Canmore. Zarówno Szwedka, jak i Norweg pokazali wielką klasę, nie pozostawiając złudzeń swoim rywalom.
18:16, 13.02.2024
We wtorek czekają nas emocje w takich konkurencjach jak biegi narciarskie czy biathlon. W dwuboju zimowym panie będą rywalizować o medale w najdłuższym biegu na 15 kilometrów. Zapraszamy Państwa do śledzenia z nami wydarzeń z dnia 13 lutego 2024.
21:37, 11.02.2024
Bieg na 20 kilometrów stylem klasycznym w Canmore przyniósł wiele emocji i zakończył się sprinterskim finiszem grupy kilkunastu zawodników. Na ostatnich metrach najlepiej spisał się Paal Golberg, który zachował najwięcej sił i jako pierwszy minął linię mety. Drugie miejsce zajął Johannes Hoesflot Klaebo, a trzecie Mattis Stenshagen. Tuż za podium finiszował lider klasyfikacji generalnej Harald Oestberg Amundsen.
19:04, 11.02.2024
Frida Karlsson nie miała sobie równych w biegu na 20 km techniką klasyczną ze startu wspólnego. Szwedka na ostatnich metrach wyprzedziła Kerttu Niskanen i odniosła zwycięstwo w wielkim stylu. Trzecie miejsce zajęła Heidi Weng. Liderka PŚ Jessie Diggins była 10.
10:52, 11.02.2024
Szokującego zachowania dopuściła się w sobotnim sprincie w Canmore norweska biegaczka Kristine Skistad. Triumfatorka rywalizacji zaliczanej do Pucharu Świata po przecięciu linii mety obróciła się i posłała lekceważącego całusa szwedzkim rywalkom. - To było miłe - stwierdziła później,
22:55, 10.02.2024
Kristine Skistad i Johannes Klaebo okazali się najlepsi w rywalizacji sprinterskiej podczas Pucharu Świata w kanadyjskim Canmore. Norwegowie zastosowali w swoich biegach finałowych podobną taktykę, dzięki czemu na finiszu rozstrzygnęli kwestię zwycięstwa na swoją korzyść. Polacy nie startowali.
23:23, 09.02.2024
Amerykanka Jessica Diggins wygrała bieg na 10 km ze startu wspólnego narciarskiego Pucharu Świata w kanadyjskiej miejscowości Canmore.
15:43, 07.02.2024
Bardzo dobry wynik podczas mistrzostw świata juniorów w Planicy zanotowała Zuzanna Fujak. Polka uplasowała się na ósmym miejscu w biegu ze startu wspólnego na 20 km stylem dowolnym. Nieźle spisała się też Daria Szkurat, która była 15.
14:54, 31.01.2024
Norweskie biegi narciarskie kobiet są w najgorszej kondycji od lat. Brak dobrych wyników budzi spore obawy o przyszłość tej dyscypliny w kraju z ogromnymi tradycjami. W rozmowie z norweskimi mediami chęć pomocy kadrze wyraziła Therese Johaug, która stwierdziła wprost, że razem z Marit Bjoergen mogłyby wspomóc reprezentację swoim bogatym doświadczeniem.
12:37, 30.01.2024
W ten weekend na trasach ośrodka Nes Skianlegg odbędzie się Puchar Norwegii w biegach narciarskich. Impreza pod agendą FIS-u będzie ogromnym wydarzeniem dla wszystkich kibiców dyscypliny. Wszystko za sprawą powrotu dwukrotnego mistrza olimpijskiego Pettera Northuga.
1
14:25, 28.01.2024
Niedziela w szwajcarskim Goms upłynęła pod znakiem rywalizacji w biegach masowych na dystansie 20 kilometrów stylem dowolnym. Wśród pań najlepsza okazała się Amerykanka Jessie Diggins, a u panów Norweg Johannes Hoesflot Klaebo. Polacy nie startowali.
09:55, 28.01.2024
Czas na ostatnie rozstrzygnięcia podczas mistrzostw świata w lotach narciarskich.
17:24, 27.01.2024
Linn Svahn i Johannes Klaebo triumfatorami w sprincie techniką dowolną w szwajcarskim Goms. U pań Szwedki zdominowały rywalizację, zajmując pięć pierwszych pozycji w finale. Wśród mężczyzn obok Norwega na podium stanęli Lucas Chanavat i Haavard Taugboel.