14:21, 20.02.2024
W najbliższy weekend skoczkowie będą rywalizowali podczas Pucharu Świata w lotach narciarskich w Oberstdorfie. Trener Thomas Thurnbichler w rozmowie z PZN przyznał, że jego ekipa utknęła we Frankfurcie i miała problem z dotarciem do miejsca zawodów.
08:28, 20.02.2024
To będzie historyczny Puchar Świata w snowboardzie alpejskim na Jaworzynie Krynickiej.
18:41, 19.02.2024
Jak donosi portal Sport.pl, na nadchodzące zawody Pucharu Świata kobiet dojdzie do sporych zmian w polskiej kadrze. Do składu wróci Nicole Konderla, która niedawno została odsunięta od zespołu przez Haralda Rodlauera. Ten jednak zdecydował się ją przywrócić.
21:31, 18.02.2024
Jonna Sundling okazała się najlepsza w biegu na 10 kilometrów stylem dowolnym kobiet podczas zawodów Pucharu Świata w Minneapolis. Reprezentantka Szwecji wyjedzie tym samym ze Stanów Zjednoczonych z dubletem, ponieważ wygrała także sobotni sprint. Drugie miejsce w niedzielnej rywalizacji zajęła Frida Karlsson, a trzecie faworytka gospodarzy - Jessie Diggins. Na 48. pozycji finiszowała Weronika Kaleta.
18:34, 18.02.2024
Sensacyjne zakończył się bieg interwałowy na 10 km rozegrany w Minneapolis w amerykańskim stanie Minnesota. Niespodziewanie plejadę Norwegów pokonał reprezentant gospodarzy Gus Schumacher. Wyprzedził on na podium lidera PŚ Haralda Oestberga Amundsena i jego rodaka Paala Golberga.
17:32, 18.02.2024
W sobotę i niedzielę w niemieckim Brotterode rozegrane zostały konkursy zaliczane do Pucharu Kontynentalnego mężczyzn i Pucharu Interkontynentalnego kobiet. Wśród panów po zwycięstwa sięgnęli Paal Haakon Bjoertomt z Norwegii i Maximilian Ortner z Austrii. W rywalizacji pań dwukrotnie najlepsza była natomiast Słowenka, Tina Erzar. W czołówce ani razu nie znaleźli się Polacy. Wręcz przeciwnie, weekend w Niemczech to kompromitacja naszych zawodników.
17:15, 18.02.2024
Johannes Thingnes Boe okazał się najlepszy w biegu masowym mężczyzn podczas mistrzostw świata w Novym Meście. Norweg wywalczył tym samym trzeci złoty medal na tym czempionacie, a łącznie 20. w karierze. Srebro wywalczył Łotysz Andrejs Rastorgujevs, dla którego jest to największy sukces w karierze, a podium uzupełnił Quentin Fillon Maillet. Polacy nie startowali.
13:53, 18.02.2024
Vincent Kriechmayr okazał się najlepszy w supergigancie. Drugie miejsce dość niespodziewanie zajął Kanadyjczyk Jeffrey Read. Trzecie miejsce ex aequo zajęli Włoch Dominik Paris i lider PŚ i supergiganta Szwajcar Marco Odermatt. Zawody miały wyjątkowo wyrównany poziom.
12:06, 18.02.2024
Duże emocje zafundowały publiczności panie ścigające się w supergigancie w Crans Montanie. O zwycięstwie decydowały centymetry. Triumfowała Stephanie Venier przed Federicą Brignone i Martą Bassino. Maryna Gąsienica-Daniel nie potrafiła znaleźć sposobu na trudną trasę i nie zdobyła punktów pucharowych, zajmując 37. miejsce.
07:14, 18.02.2024
Domen Prevc sensacyjnie wygrał drugi indywidualny konkurs w Sapporo. Drugie miejsce ponownie zajął Ryoyu Kobayashi, a trzecie Kristoffer Eriksen Sundal. Najlepiej z Polaków zaprezentował się 14. Aleksander Zniszczoł.
01:47, 18.02.2024
Karl Geiger triumfuje w kwalifikacjach do niedzielnego konkursu indywidualnego na Okurayamie (HS137) w Sapporo. Reprezentant Niemiec poszybował na 136 m, zwyciężając z przewagą zaledwie 0,6 pkt nad drugim Janem Hoerlem. Czołową trójkę zmagań o awans uzupełnił Domen Prevc. W niedzielnym konkursie indywidualnym wystąpi cała piątka Biało-Czerwonych, wśród których najlepiej spisał się piąty Dawid Kubacki.
19:00, 17.02.2024
Pierwszy z dwóch konkursów indywidualnych na olimpijskiej Okurayamie (HS137) zakończył się 39. pucharowym zwycięstwem Stefana Krafta. Oczy zgromadzonej publiczności zarówno pod skocznią, jak i przed telewizorami zwrócone były jednak w kierunku jeszcze jednej postaci- 51-letniego Noriakiego Kasaiego, który został najstarszym punktującym zawodnikiem w historii. Miasto na wyspie Hokkaido nieodmiennie kojarzone jest z rywalizacją nocną, wynikającą z różnic w strefach czasowych. Na starcie zaplanowych na godzinę 1:30 kwalifikacji ujrzymy ponownie pięciu reprezentantów Polski.
18:34, 17.02.2024
Biathloniści Szwecji zdobyli złoty medal mistrzostw świata w czeskim Novym Mescie na Morave w rywalizacji sztafet 4x7,5 km. Kolejne miejsca na podium zajęli Norwegowie i Francuzi. Polacy uplasowali się na dziewiątej pozycji.
15:06, 17.02.2024
Świetny występ Polek w sztafecie na Mistrzostwach Świata w Novym Meście. Biało-czerwone zajęły szóste miejsce. Złoto dla Francji, srebro dla Szwecji, a brąz dla Niemiec.
14:18, 17.02.2024
Niels Hintermann wygrał zjazd rozgrywany w ramach alpejskiego Pucharu Świata w Kvitfjell. 28-latek wyraźnie znalazł patent na norweską trasę. Był to bowiem jego drugi triumf w tym miejscu. Na podium znaleźli się także Vincent Kriechmayr i Cameron Alexander. Groźny upadek zaliczył Niels Allegre. Francuz przez jakiś czas się nie ruszał i trzymał się za bok. Ostatecznie opuścił stok o własnych siłach.