Zamknij
,
- Dzisiaj było chyba najwięcej spokoju w podczas całej tej zimy. Taka bardziej właśnie chęć latania - powiedział po kwalifikacjach w Planicy Kamil Stoch. Polak pierwszy raz tej zimy w ocenianej serii zajął miejsce w czołowej dziesiątce. Był szósty. 
,
Podczas zawodów Pucharu Świata w Oslo kibice mieli okazję śledzić emocjonującą rywalizację na dystansie 10 km techniką łyżwową. Wśród mężczyzn triumfował Harald Amundsen, ale świetny występ zanotował także Dominik Bury. Polak wyrównał swój najlepszy wynik w karierze, zajmując 11. miejsce.
,
Norweski biegacz narciarski Pål Golberg ogłosił zakończenie kariery po zakończeniu obecnego sezonu. Ostatni start w Pucharze Świata zaliczy w niedzielę w Lahti – miejscu, gdzie 14 lat temu po raz pierwszy stanął na podium.
,
Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) ogłosiła kolejne zawieszenia norweskich skoczków narciarskich w związku z manipulacjami sprzętowymi podczas Mistrzostw Świata w Trondheim. Nowymi zawodnikami objętymi sankcjami są Kristoffer Eriksen Sundal, Robin Pedersen i Robert Johansson.
,
Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) zawiesiła norweskich skoczków Mariusza Lindvika i Johanna André Forfanga. Oznacza to, że nie wezmą udziału w zawodach w Holmenkollen i Vikersund w tym tygodniu.Kara za naruszenie przepisów
1
,
Polski Związek Narciarski (PZN) zdecydowanie domaga się pełnego i niezależnego śledztwa w sprawie naruszeń sprzętowych, jakich dopuścili się norwescy skoczkowie narciarscy podczas Mistrzostw Świata w Trondheim. Skandal, który doprowadził do dyskwalifikacji kilku zawodników, budzi poważne wątpliwości co do rzetelności kontroli sprzętu w skokach narciarskich oraz sprawiedliwości rywalizacji na najwyższym poziomie.Brak konsekwencji grozi utratą zaufania do FIS
1
,
W czwartek najlepsi skoczkowie świata spotkają się po raz pierwszy od skandalu w Trondheim. Andreas Wellinge przyznaje, że wolałby, aby Norwegowie nie startowali.
,
Norweskie skoki narciarskie znalazły się w centrum poważnego skandalu. W niedzielę Komisja Skoków Narciarskich podjęła decyzję o wystąpieniu z wnioskiem o zawieszenie trenera Magnusa Breviga i jego asystena Adriana Liveltena. Decyzja ta została wprowadzona w życie natychmiastowo.
,
- Ważne jest, aby podkreślić, że nie wiedziałem, że mój kombinezon został zmanipulowany - pisze w swoich mediach społecznościowych Johann Andre Forfang. Norweg, razem ze swoim kolegą Mariusem Lidnvikiem, zostali zdyskwalifikowani po sobotnim konkursie MŚ w Trondheim. Sprawa wywołała wielką burzę, której efektów do końca jeszcze nie znamy.
,
W niedzielę, na konferencji prasowej, Jan-Erik Aalbu, szef norweskiej drużyny skoczków, przyznał, że norweska ekipa świadomie manipulowała kombinezonami swoich zawodników, Mariusa Lindvika i Johannesa Forfanga, przed sobotnim konkursem na dużej skoczni podczas mistrzostw świata w Granåsen. - Jest nam przykro. Próbowaliśmy oszukać system. To nieakceptowalne - powiedział Aalbu. Sytuacja dotycząca manipulacji sprzętem przez norweską drużynę skoczków narciarskich wciąż jest w toku, a kolejne szczegóły sprawy wychodzą na jaw. Po ujawnieniu informacji o nieprawidłowościach, reakcje w świecie sportu były szybkie i jednoznaczne.
,
Gigantyczny skandal na finał mistrzostw świata w Trondheim. Podejrzani o oszustwo z kombinezonami Norwegowie zostali zdyskwalifikowani. W efekcie Marius Lindvik stracił srebrny medal na dużej skoczni, a Johann Andre Forfang czwartą lokatę. 
,
Podczas gdy w Trondheim trwały mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym, w Rosji odbywały się krajowe mistrzostwa, które zamiast sportowych emocji przyniosły także napięcia i kontrowersje. Zawody te odbywają się w cieniu międzynarodowego wykluczenia rosyjskich sportowców, którzy z powodu bestialskiego ataku putinowskiej Rosji na Ukrainę nie mogą startować w zawodach organizowanych przez Międzynarodową Federację Narciarską (FIS). We wtorkowym sprincie doszło do spięcia pomiędzy dwoma znakomitymi biegaczami – Aleksandrem Bolszunowem i Siergiejem Ustiugowem. Prezydent Rosyjskiej Federacji Narciarskiej, Jelena Välbe, zapowiedziała konsekwencje dla obu zawodników. Jak to jednak często bywa w Rosji, na wielkich słowach się skończyło, a faktyczne kary okazały się jedynie symboliczną formalnością.
1
,
Ebba Andersson ponownie minimalnie wyprzedziła Norweżkę Therese Johaug i wygrała bieg na 10 km techniką klasyczną w odbywających się w Trondheim mistrzostwach świata w narciarstwie klasycznym. To drugie złoto Szwedki w tej imprezie. Izabela Marcisz zajęła 39. miejsce.
,
Norweska publiczność poczuła w czwartek wielkie rozczarowanie. W Trondheim liczyli na złoto w sprincie. To miała zdobyć Kristine Stavås Skistad, która musiała jednak uznać wyższość szwedzkiej rywalki. Norweżka była tak rozczarowana, że po zakończeniu rywalizacji długo siedziała załamana na śniegu. Polskim kibicom mogło to przypomnieć obrazki z Oslo w 2011 roku. Po biegu na 10 km niemal identycznie oglądać można było Justynę Kowalczyk, która przegrała z Marit Bjoergen.
,
Matt Wright, 34-letni zawodnik z Południowej Afryki, to przykład niecodziennej drogi do biegów narciarskich. Choć w jego kraju zimowe sporty są praktycznie nieznane, Matt zakochał się w narciarstwie biegowym i teraz stawia wszystko na jedną kartę, marząc o Igrzyskach Olimpijskich i Mistrzostwach Świata.