PŚ/ME w Siguldzie. Za nami rywalizacja o medale mistrzostw Europy

09:44, 05.02.2024 . Aktualizacja: 09:44, 05.02.2024
Skomentuj fot. IBSF - Flickr fot. IBSF - Flickr

W miniony weekend w Siguldzie odbyła się następna runda Pucharu Świata w bobslejach i skeletonie. Dodatkowo, podczas zawodów rozdano medale mistrzostw Europy.

Cała rywalizacja rozpoczęła się w piątek od dwójek kobiet, które były zaliczane tylko do Pucharu Świata, a nie mistrzostw Europy. Linda Weiszewski i Marika Zandecka dwukrotnie uzyskały najsłabsze wyniki i zajęły 14. miejsce. Triumfowały Niemki - Kim Kalicki i Leonie Fiebig. W niedzielę w dwójkach pań do tradycyjnego PŚ doszła walka o medale mistrzostw Europy. W ogólnej klasyfikacji Polki były 12., a w europejskim rankingu 8. Wygrały Laura Nolte i Neele Schuten.

Dwójki kobiet 1

Dwójki kobiet 2

W monobobach Linda Weiszewski została sklasyfikowana na ostatnim, 14. miejscu. Dało to 9. pozycję w mistrzostwach Europy. Na podium stanęły dwie Niemki - Lisa Buckwitz i Laura Nolte, które rozdzieliła Andreea Grecu z Rumunii.

Monoboby

Dwukrotnie w dwójkach w Siguldzie rywalizowali także bobsleiści. W sobotę Aleksy Boroń i Bartosz Sienkiewicz jako jedyni odpadli po pierwszym ślizgu. Radosław Sobczyk i David Buba po pierwszym przejeździe byli na 17. miejscu, ale potem spadli na 20. pozycję. Czyli dwie polskie dwójki uplasowały się na dole rankingu. Po pierwsze zwycięstwo w karierze sięgnął Adam Ammour, który sukces powtórzył dzień później na mistrzostwach Europy. Niemiec wraz ze swoim bratem awansował z 4. pozycji. Radosław Sobczyk i David Buba zajęli 15. pozycję. Aleksy Boroń i Bartosz Sienkiewicz nie wystartowali w drugim przejeździe po upadku w pierwszym.

Dwójki mężczyzn 1

Dwójki mężczyzn 2

W skeletonie Vladyslav Polyvach zajął 28. miejsce, co dało 20. lokatę w mistrzostwach Europy. Zawody wygrał Yin Zheng, wyprzedzając Marcusa Wyatta, który został mistrzem Europy. Wśród kobiet zabrakło reprezentantek Polski. Triumfowała Kanadyjka Mirela Rahneva, a druga Kim Meylemans zdobyła złoty medal mistrzostw Europy.