Zamknij

Thurnbichler zdecydował. W sieci zawrzało. "Ogon macha psem"

11:32, 06.02.2024 Mateusz Król Aktualizacja: 11:34, 06.02.2024
Skomentuj fot. Łukasz Szeląg / PZN fot. Łukasz Szeląg / PZN

Każdy, kto spodziewał się zmian w składzie polskich skoczków na PŚ w Lake Placid, może czuć się rozczarowany. Thomas Thurnbichler za ocean zabiera podstawową piątkę, którą oglądaliśmy w Willingen. "Niby człowiek wiedział, a jednak się łudził…" - komentują eksperci.

Trener Thomas Thurnbichler wybrał skoczków, którzy polecą na konkursy Pucharu Świata do Lake Placid, a następnie do Sapporo. Zmian niestety nie ma, chociaż wielu ekspertów wypowiadało się, że najstarsza trójka w naszym składzie powinna odpuścić i potrenować. Austriak jednak zdecydował, że poza Europę zabiera Kamila Stocha, Dawida Kubackiego, Piotra Żyłę, Aleksandra Zniszczoła i Pawła Wąska.

Taka decyzja wywołała lawinę komentarzy w serwisie X (dawny Twitter). - Niby człowiek wiedział, a jednak się łudził… Może to ambicja zawodników, ale nie oszukujmy się, że w takiej formie nie mają co pokazać… Myślę, że Maciej Kot i Jakub Wolny spokojnie mogli dostać szansę - napisał Seweryn Czarnek z WP Sportowe Fakty. Jeszcze mocniej napisał współpracujący często ze Sportsinwinter.pl Franciszek Damboń. - Ogon macha psem - uważa. - Wielka Trójka skacze słabo, a zamiast odpuścić i trenować liczą na cuda w zawodach podkreśla Damboń.

Piotr Majchrzak uważa, że może to doprowadzić do dwóch sytuacji. "Albo faktycznie jakimś cudem starsi zrobią krok do przodu. Albo co bardziej prawdopodobne - starzy mistrzowie zmęczą kibiców wynikami i wypowiedziami. A to niestety będzie się pamiętać lata" - czytamy w tweecie dziennikarza.

 

 

(Mateusz Król)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

Wywalić goWywalić go

1 0

Trener, który boi się skoczków... masakra jakaś. 11:41, 06.02.2024

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo
0%