Zamknij

Wielka zapowiedź igrzysk olimpijskich. Ile Polska zdobędzie medali? Kiedy starty Polaków?

20:22, 03.02.2022 Piotr Wojtaszczyk
Skomentuj

Już jutro oficjalnie wystartują XXIV Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pekin 2022. Zawodnicy czekali 4 lata na walkę o medal. Niektórzy, nawet całe życie. Będzie to wyjątkowe wydarzenie głównie przez wzgląd na kilka ważnych aspektów. Primo, Pekin będzie pierwszym w historii miastem, które zorganizowało zarówno olimpiadę letnią, jak i zimową. Secundo, po raz pierwszy trasy i stoki, na których do rywalizacji staną sportowcy, zostaną pokryte w 100% sztucznym śniegiem. Wszystko jednak może popsuć koronawirus...

fot. Melodie Everson

Kilka suchych faktów

Czołową areną igrzysk będzie Stadion Narodowy w Pekinie, nazywany "Ptasim Gniazdem". Posłużył on jako miejsce ceremonii otwarcia i zamknięcia letnich igrzysk w 2008 roku. Wtedy odbyły się tam zawody lekkoatletyczne oraz finał turnieju mężczyzn w piłce nożnej. Zimą nie będzie tu rozgrywania żadnych konkurencji, za to ponownie odbędą się ceremonie otwarcia (4 lutego o 12:00 czasu polskiego) i zamknięcia (20 lutego).  W Pekinie mieści się również główna wioska olimpijska z miejscami noclegowymi dla ok. 2300 osób. Ponadto w Pekinie znajduje się sześć obiektów, w których odbędą się zawody. Cztery z nich były również wykorzystane latem 2008 roku. W Yanqing również przewidziana jest wioska olimpijska, jednak będzie mogła pomieścić o połowę mniej sportowców niż ta pekińska.

Areny olimpijskich zmagań:

  • Pekin

Big Air Shougang   - big air w narciarstwie dowolnym i snowboardzie

Wukesong Sports Centre   - hokej na lodzie

National Indoor Stadium    - hokej na lodzie

Capital Indoor Stadium   - łyżwiarstwo figurowe i short track

National Speed Skating Oval  - łyżwiarstwo szybkie

National Aquatics Centre  - curling

  • Yanqing

National Sliding Centre  - bobsleje, saneczkarstwo, skeleton

National Alpine Ski Centre  - narciarstwo alpejskie

  • Zhangjikou

National Cross-Country Centre - biegi narciarskie i kombinacja norweska

National Ski Jumping Centre   - skoki narciarskie i kombinacja norweska

National Biathlon Centre  - biathlon

Genting Snow Park   - narciarstwo dowolne i snowboard

Igrzyska straconych nadziei?

Skoro mamy do czynienia z wyjątkowymi igrzyskami, to dlaczego mają one nie być wyjątkowe także dla polskich sportowców? Tak myśleliśmy jeszcze w listopadzie. Były ogromne nadzieje, wielkie spekulacje i pompowany gigantyczny balon. Wszystko wydawało się takie idealne. Skoczkowie? W świetnej formie. Biathloniści? Gotowi jak nigdy. Reszta grzecznie stała z tyłu "przyglądając" się faworytom. I to właśnie oni teraz stanowią nasze największe olimpijskie nadzieje. Niestety, plany niektórych krzyżuje koronawirus. Polska jest najsilniejszą nacją... w izolacji. Oby ta sytuacja szybko się zmieniła. Obecnie na kwarantannie znajduje się czworo naszych zawodników (Natalia Czerwonka, Natalia Maliszewska, Magdalena Czyszczoń i Marek Kania) i kilka osób ze sztabów szkoleniowych.

Jeszcze kilka dni temu dochodziły do nas głosy o słabym przygotowaniu obiektów. Przede wszystkim, bano się piasku na stokach i trasach narciarskich. Problem ten nie okazuje się jednak na tyle kłopotliwy. Nie będzie "zrywania smaru" z nart, jak można było słyszeć po przylocie Polaków do Pekinu. Strach budziły także kwestie bezpieczeństwa na arenach rywalizacji. W listopadzie bowiem mieliśmy do czynienia z niezwykle niebezpieczną sytuacją na torze saneczkarskim. Mateusz Sochowicz podczas próbnego ślizgu uderzył z dużą prędkością w bramkę przejazdową, która powinna być otwarta. Doznał pęknięcia rzepki w lewej nodze i głębokiej rany w prawej. Na szczęście, jak donoszą zawodnicy, wszystko w Chinach jest już gotowe i dopięte na ostatni guzik. Wystarczy tylko czekać na rozpoczęcie rywalizacji.

W tym wyjątkowym momencie chcielibyśmy przybliżyć wam wszystkie polskie nadzieje na medal według dyscyplin. W Pekinie zaprezentuje się i powalczy o medale 57 zawodników z Polski. Kto z nich ma szansę na świetny wynik? Kto zaskoczy, a komu uda się wygrać z przeciwnościami losu? Czy uda nam się zdobyć jakiś medal, nie wiemy. Domyślamy się jednak, że wszyscy będą z całych sił walczyć o spełnienie własnych marzeń. Kibicujmy, wspierajmy, a przede wszystkim zaufajmy...

Łyżwiarstwo szybkie/short track

Głównymi nadziejami możemy nazwać Andżelikę Wójcik i Piotra Michalskiego. Ta pierwsza wygrała zawody Pucharu Świata w Salt Lake City na dystansie 500 metrów, na najszybszym torze świata. Piotr w styczniu został mistrzem Europy w biegu na tym samym dystansie. Oboje są stawiani w gronie faworytów do medalu. Podobnie możemy powiedzieć o Kai Ziomek. Nasza zawodniczka stała już w tym sezonie na podium i wielokrotnie ocierała się o najlepszą trójkę. Mniejszych szans doszukujemy się także, jakżeby inaczej, w Zbigniewie Bródce. Strażak z Domaniewic ma chęć na dobry wynik w biegu ze startu wspólnego. W Tomaszowie Mazowieckim wywalczył w nim brązowy medal. Nie można zapomnieć też o Marku Kanii. Choć łyżwiarz obecnie znajduje się na izolacji, to powinien z niej wyjść do swojego najważniejszego startu. W norweskim Stavanger udało mu się zająć trzecie miejsce w zawodach PŚ na dystansie 500 m. Liczymy na nasze panie w biegu drużynowym. Tutaj będzie potrzebna jednak niespodzianka.

Natalia Maliszewska to główna nadzieja tych igrzysk. Nasza zawodniczka obecnie jest mocna na dystansie 500 i 1000 metrów. Uchodzi za główną faworytkę do medalu. W tym sezonie wygrała już próbę przedolimpijską. Na podium stanęłaby pewnie jeszcze kilkukrotnie, ale niestety, nie zdołała ukończyć kilku przejazdów. I tego możemy się właśnie obawiać. Short track to sport bardzo kontaktowy. Jedno zachwianie może zniszczyć olimpijskie marzenia zawodników. Zatrzymać ją może tylko izolacja. Czego życzyć Natalii? Przede wszystkim szybkiego "powrotu do zdrowia" (pierwszy start już 5 lutego) i odrobiny szczęścia. Ona da z siebie wszystko. Jest gotowa na osiągnięcie swojego celu. Zdobycie jedynego medalu, którego brakuje jej obecnie w kolekcji. My możemy tylko kibicować i modlić się o start po wewnętrznej stronie toru oraz przejazd bez niemiłych przygód i dyskwalifikacji. Reszta zależy tylko od Natalii...

Skoki narciarskie

Temat mocno skomplikowany. Kamil Stoch wraca po kontuzji i notuje dobre wyniki na przedolimpijskich treningach. Piotr Żyła walczy z nierówną formą, a Dawid Kubacki z błędami technicznymi. Każdy z nich może zaskoczyć. Największe nadzieje pokładamy jednak, jak zwykle, w naszym trzykrotnym mistrzu olimpijskim. On z presją igrzysk jest obeznany. Przy dobrych warunkach i niespóźnionym skoku może namieszać w ścisłej czołówce. Piotrek lubi zaskakiwać, robił to już wielokrotnie - Lahti 2017, Oberstdorf 2021. Teraz liczymy na podobny scenariusz. Możliwy jest także dobry występ naszej drużyny. Łączna nota naszych zawodników na pierwszych treningach była trzecią w kolejności. Ale spokojnie, to dopiero ich pierwsze skoki na tej skoczni.

Narciarstwo alpejskie/snowboard

W tym roku szans upatrujemy także w tych dwóch dyscyplinach. Mamy troje wspaniałych zawodników: Marynę Gąsienicę-Daniel, Aleksandrę Król i Oskara Kwiatkowskiego. Pierwsza z nich jest w życiowej formie. Ostatnio stale melduje się w czołowej dziesiątce, coraz bardziej zbliżając się do światowej czołówki. Maryna jest zawodniczką niezwykle pracowitą i upartą. Mądrze podchodzi do każdych zawodów i realnie ocenia swoje szanse. Nie "porywa się z motyką na księżyc" i powoli realizuje swoje życiowe cele oraz marzenia. Ma jedną szansę: slalom gigant.

Ta druga niedawno wygrała w zawodach Pucharu Świata. Od dawna mówi, że w Pekinie chce powalczyć o medal. Aleksandra Król jest na ostatniej prostej przed olimpiadą. - Medal jest moim marzeniem, jak każdego sportowca. Po to przecież trenuję. Po co mam mówić, że jadę tam po inne miejsca, jak wiadomo, że chcę medalu - przyznała niedawno w rozmowie z nami Król. Oskar swoją wartość udowodniał już m. in. w zeszłym sezonie, kiedy w ostatnich zawodach Pucharu Świata stanął na podium. Ale nie tylko wtedy - przez cały cykl notował fantastyczne rezultaty. Teraz wszyscy liczą na jego świetny rezultat. Ponadto, do rywalizacji staną: Michał Nowaczyk (2. miejsce w zawodach PŚ w sezonie 2020/2021), Weronika Biela-Nowaczyk i Aleksandra Michalik.

Biathlon

W tej dyscyplinie o medal będzie chyba najciężej. Monika Hojnisz-Staręga jest w niezbyt dobrej formie biegowej. Dobrego rezultatu możemy się spodziewać jedynie przy bezbłędnym strzelaniu. Główne szanse? Bieg indywidualny i ze startu wspólnego. Mamy też Kamilę Żuk. Ta zawodniczka potrafi mieć jednak kosztowne "przygody" na strzelnicy. Bez nich może być naprawdę dobrze. Oprócz tego jest jeszcze sztafeta. Polki lubią zaskakiwać na wielkich imprezach... W Pjongczangu po trzech strzelaniach były przecież mistrzyniami olimpijskimi.

Łyżwiarstwo figurowe

Dawno nie było w Polsce tak głośno o tej dyscyplinie. Jekaterina Kurakova zajęła piąte miejsce w rywalizacji solistek w mistrzostwach Europy w łyżwiarstwie figurowym w Tallinnie. 19-letnia łyżwiarka urodziła się w Moskwie, gdzie nauczyła się jazdy figurowej. Od kilku lat reprezentuje biało-czerwone barwy i wystąpi na igrzyskach w Pekinie. Od czasu wspaniałego występu w Estonii mówi się o niej, że jest wielkim talentem. O medal będzie niezwykle ciężko.

WYSTĘPY POLAKÓW - TERMINARZ

5 lutego

7:20 - skoki narciarskie, skocznia normalna - kwalifikacje (czterech z: Stoch, Kubacki, Żyła, Wąsek, Hula)

8:45 - biegi narciarskie, skiathlon kobiet - finał (I. Marcisz, M. Skinder, W. Kaleta, M. Kobielusz, K. Kukuczka)

11:45 - skoki narciarskie, kobiety indywidualnie na skoczni normalnej - finał (Kinga Rajda, Nicole Konderla)

12:00 - short track, 500 metrów kobiet - kwalifikacje (Natalia Maliszewska, Patrycja Maliszewska, Nicola Mazur)

12:10 - saneczkarstwo, jedynki mężczyzn - 1. ślizg (Mateusz Sochowicz)

13:23 - short track, sztafeta mieszana - kwalifikacje (Polska)

13:50 - saneczkarstwo, jedynki mężczyzn - 2. ślizg (Mateusz Sochowicz)

13:53 - short track, sztafeta mieszana - półfinały (Polska)

14:18 - short track, sztafeta mieszana - finały (Polska)

6 lutego

8:00 - biegi narciarskie, skiathlon mężczyzn - finał (M. Staręga, K. Bury, D. Bury, M. Haratyk)

12:00 - skoki narciarskie, skocznia normalna - finał (czterech z: Stoch, Kubacki, Żyła, Wąsek, Hula)

12:30 - saneczkarstwo, jedynki mężczyzn - 3. ślizg (Mateusz Sochowicz)

14:15 - saneczkarstwo, jedynki mężczyzn - 4. ślizg (Mateusz Sochowicz)

7 lutego

3:15 - narciarstwo alpejskie, slalom gigant kobiet - 1. przejazd (M. Gąsienica-Daniel, M. Łuczak, Z. Czapska)

6:45 - narciarstwo alpejskie, slalom gigant kobiet - 2. przejazd (ew. M. Gąsienica-Daniel, M. Łuczak, Z. Czapska)

9:30 - łyżwiarstwo szybkie, 1500 metrów kobiet - finał (M. Czyszczoń, N. Czerwonka)

10:00 - biathlon, bieg indywidualny kobiet (15 km)  (M. Hojnisz-Staręga, K. Żuk, A. Mąka, K. Zbylut)

12:30 - short track, 500 metrów kobiet - ćwierćfinały (ew. N. Maliszewska, P. Maliszewska, N. Mazur)

12:45 - skoki narciarskie, mikst na skoczni normalnej - finał  (Polska)

12:50 - saneczkarstwo, jedynki kobiet - 1. ślizg (Klaudia Domaradzka)

13:13 - short track, 500 metrów kobiet - półfinały (ew. N. Maliszewska, P. Maliszewska, N. Mazur)

13:41 - short track, 500 metrów kobiet - finał (ew. N. Maliszewska, P. Maliszewska, N. Mazur)

14:30 - saneczkarstwo, jedynki kobiet - 2. ślizg (Klaudia Domaradzka)

8 lutego

3:40 - snowboard, slalom gigant równoległy kobiet - kwalifikacje (A. Król, W. Biela-Nowaczyk, A. Michalik)

4:07 - snowboard, slalom gigant równoległy mężczyzn - kwalifikacje (O. Kwiatkowski, M. Nowaczyk)

7:30 - snowboard, slalom gigant równoległy kobiet - 1/8 finału (ew. A. Król, W. Biela-Nowaczyk, A. Michalik)

7:48 - snowboard, slalom gigant równoległy mężczyzn - 1/8 finału (ew. O. Kwiatkowski, M. Nowaczyk)

8:06 - snowboard, slalom gigant równoległy kobiet - ćwierćfinały (ew. A. Król, W. Biela-Nowaczyk, A. Michalik)

8:15 - snowboard, slalom gigant równoległy mężczyzn - ćwierćfinały (ew. O. Kwiatkowski, M. Nowaczyk)

8:24 - snowboard, slalom gigant równoległy kobiet - półfinały (ew. A. Król, W. Biela-Nowaczyk, A. Michalik)

8:30 - snowboard, slalom gigant równoległy mężczyzn - półfinały (ew. O. Kwiatkowski, M. Nowaczyk)

8:36 - snowboard, slalom gigant równoległy kobiet - finały (ew. A. Król, W. Biela-Nowaczyk, A. Michalik)

8:41 - snowboard, slalom gigant równoległy mężczyzn - finały  (ew. O. Kwiatkowski, M. Nowaczyk)

9:00 - biegi narciarskie, sprint kobiet - kwalifikacje (I. Marcisz, M. Skinder, W. Kaleta, M. Kobielusz, K. Kukuczka)

9:30 - biathlon, bieg indywidualny mężczyzn (20 km) - finał  (Grzegorz Guzik)

9:50 - biegi narciarskie, sprint mężczyzn - kwalifikacje (M. Staręga, K. Bury, D. Bury, M. Haratyk)

11:30 - biegi narciarskie, sprint kobiet - ćwierćfinały (ew. I. Marcisz, M. Skinder, W. Kaleta, M. Kobielusz, K. Kukuczka)

11:30 - łyżwiarstwo szybkie, 1500 metrów mężczyzn - finał (Zbigniew Bródka)

11:55 - biegi narciarskie, sprint mężczyzn - ćwierćfinały (ew. M. Staręga, K. Bury, D. Bury, M. Haratyk)

12:25 - biegi narciarskie, sprint kobiet - półfinały (ew. I. Marcisz, M. Skinder, W. Kaleta, M. Kobielusz, K. Kukuczka)

12:35 - biegi narciarskie, sprint mężczyzn - półfinały (ew. M. Staręga, K. Bury, D. Bury, M. Haratyk)

12:47 - biegi narciarskie, sprint kobiet - finał (ew. I. Marcisz, M. Skinder, W. Kaleta, M. Kobielusz, K. Kukuczka)

12:50 - saneczkarstwo, jedynki kobiet - 3. ślizg (Klaudia Domaradzka)

13:00 - biegi narciarskie, sprint mężczyzn - finał (ew. M. Staręga, K. Bury, D. Bury, M. Haratyk)

14:35 - saneczkarstwo, jedynki kobiet - 4. ślizg - finał (ew. Klaudia Domaradzka)

9 lutego

3:15 - narciarstwo alpejskie, slalom kobiet - 1. przejazd (M. Gąsienica-Daniel, M. Łuczak, Z. Czapska, H. Zięba)

6:45 - narciarstwo alpejskie, slalom kobiet - 2. przejazd (ew. M. Gąsienica-Daniel, M. Łuczak, Z. Czapska, H. Zięba)

9:00 - kombinacja norweska, skocznia normalna indywidualnie (S. Kupczak, A. Szczechowicz)

12:00 - kombinacja norweska, bieg na 10 km  (S. Kupczak, A. Szczechowicz)

12:00 - short track, 1500 m mężczyzn - ćwierćfinały (Michał Niewiński)

12:44 - short track, 1000 m kobiet - kwalifikacje (N. Maliszewska, K. Stormowska)

13:20 - saneczkarstwo, dwójki - 1. ślizg (W. Chmielewski/J. Kowalewski)

13:29 - short track, 1500 m mężczyzn - półfinały (ew. Michał Niewiński)

13:45 - short track, sztafeta kobiet - półfinały (Polska)

14:13 -short track, 1500 m mężczyzn - finał  (ew. Michał Niewiński)

14:35 - saneczkarstwo, dwójki - 2. ślizg (W. Chmielewski/J. Kowalewski)

10 lutego

3:30 - narciarstwo alpejskie, kombinacja mężczyzn - zjazd (M. Jasiczek, P. Pyjas)

7:15 - narciarstwo alpejskie, kombinacja mężczyzn - slalom  (ew. M. Jasiczek, P. Pyjas)

8:00 - biegi narciarskie, 10 km st. klasycznym kobiet - finał (I. Marcisz, M. Skinder, W. Kaleta, M. Kobielusz, K. Kukuczka)

14:30 - saneczkarstwo, sztafety - finał (Polska)

11 lutego

4:00 - narciarstwo alpejskie, supergigant kobiet - finał  (ew. M. Gąsienica-Daniel, M. Łuczak, Z. Czapska, H. Zięba)

8:00 - biegi narciarskie, 15 km st. klasycznym mężczyzn - finał (M. Staręga, K. Bury, D. Bury, M. Haratyk)

10:00 - biathlon, sprint kobiet (7,5 km) - finał (M. Hojnisz-Staręga, K. Żuk, A. Mąka, K. Zbylut)

12:00 - short track, 1000 m kobiet - ćwierćfinały (ew. N. Maliszewska, K. Stormowska)

12:00 - skoki narciarskie, mężczyźni na skoczni dużej - kwalifikacje (K. Stoch, D. Kubacki, P. Żyła, P. Wąsek, S. Hula)

12:55 - short track, 1000 m kobiet - półfinały (ew. N. Maliszewska, K. Stormowska)

13:37 - short track, 1000 m kobiet - finał (ew. N. Maliszewska, K. Stormowska)

12 lutego

8:30 - biegi narciarskie, sztafeta kobiet (4x5km) - finał (Polska)

9:00 - łyżwiarstwo szybkie, bieg drużynowy kobiet - ćwierćfinały (Polska)

9:50 - łyżwiarstwo szybkie, 500 metrów mężczyzn - finał (M. Kania, P. Michalski, D. Żurek)

10:00 - biathlon, sprint mężczyzn (10 km) - finał (Grzegorz Guzik)

12:00 - skoki narciarskie, mężczyźni indywidualnie na skoczni dużej - finał (ew. K. Stoch, D. Kubacki, P. Żyła, P. Wąsek, S. Hula)

12:07 - łyżwiarstwo figurowe, pary taneczne - taniec krótki (N. Kaliszek/M. Spodyriew)

13 lutego

3:15 - narciarstwo alpejskie, slalom gigant mężczyzn - 1. przejazd (M. Jasiczek, P. Pyjas)

6:45 - narciarstwo alpejskie, slalom gigant mężczyzn - 2. przejazd  (ew. M. Jasiczek, P. Pyjas)

8:00 - biegi narciarskie, sztafeta mężczyzn (4x10km) - finał (Polska)

10:00 - biathlon, bieg pościgowy kobiet (10 km) - finał (ew. Monika Hojnisz-Staręga, Anna Mąka, Kinga Zbylut, Kamila Żuk)

11:45 - biathlon, bieg pościgowy mężczyzn (12,5 km) - finał (ew. Grzegorz Guzik)

12:35 - short track, sztafeta kobiet - finał (ew. Polska)

14:50 - łyżwiarstwo szybkie, 500 metrów kobiet - finał (Andżelika Wójcik, Kaja Ziomek)

14 lutego

2:22 - łyżwiarstwo figurowe, pary taneczne - taniec dowolny (Natalia Kaliszek, Maksym Spodyriew)

12:00 - skoki narciarskie, konkurs drużynowy mężczyzn na skoczni dużej - finał (Polska)

15 lutego

7:30 - łyżwiarstwo szybkie, bieg drużynowy kobiet - półfinały (ew. Polska)

9:00 - kombinacja norweska, skocznia duża indywidualnie (Szczepan Kupczak, Andrzej Szczechowicz)

9:22 - łyżwiarstwo szybkie, bieg drużynowy kobiet - finał (ew. Polska)

11:08 - łyżwiarstwo figurowe, solistki - program krótki (Jekatierina Kurakowa)

12:00 - kombinacja norweska, bieg na 10 km  - finał (Szczepan Kupczak, Andrzej Szczechowicz)

16 lutego

3:15 - narciarstwo alpejskie, slalom mężczyzn - 1. przejazd (Michał Jasiczek, Paweł Pyjas)

6:45 - narciarstwo alpejskie, slalom mężczyzn - 2. przejazd (ew. M. Jasiczek, P. Pyjas)

8:45 - biathlon, sztafeta kobiet - finał (M. Hojnisz-Staręga, A. Mąka, K. Zbylut, K. Żuk)

10:00 - biegi narciarskie, sprint drużynowy kobiet - półfinały (Polska)

10:40 - biegi narciarskie, sprint drużynowy mężczyzn - półfinały (Polska)

12:00 - biegi narciarskie, sprint drużynowy kobiet - finał (ew. Polska)

12:30 - biegi narciarskie, sprint drużynowy mężczyzn - finał (ew. Polska)

12:30 - short track, 1500 m kobiet - ćwierćfinały (N. Maliszewska, K. Stormowska)

13:15 - short track, 1500 m kobiet - półfinały (ew. N. Maliszewska, K. Stormowska)

14:11 - short track, 1500 m kobiet - finał (ew. N. Maliszewska, K. Stormowska)

17 lutego

3:30 - narciarstwo alpejskie, kombinacja kobiet - zjazd (ew. M. Gąsienica-Daniel, M. Łuczak, Z. Czapska, H. Zięba)

7:00 - narciarstwo alpejskie, kombinacja kobiet - slalom (ew. M. Gąsienica-Daniel, M. Łuczak, Z. Czapska, H. Zięba)

9:30 - łyżwiarstwo szybkie, 1000 metrów kobiet - finał (A. Wójcik, K. Bosiek)

11:08 - łyżwiarstwo figurowe, solistki - program dowolny (Jekatarina Kurakowa)

18 lutego

9:30 - łyżwiarstwo szybkie, 1000 metrów mężczyzn - finał (Piotr Michalski, Damian Żurek)

10:00 - biathlon, bieg masowy mężczyzn (15 km) - finał (ew. Grzegorz Guzik)

19 lutego

4:00 - narciarstwo alpejskie, zawody drużynowe - 1/8 finału (Polska)

4:47 - narciarstwo alpejskie, zawody drużynowe - ćwierćfinały (ew. Polska)

5:14 - narciarstwo alpejskie, zawody drużynowe - półfinały (ew. Polska)

5:37 - narciarstwo alpejskie, zawody drużynowe - finał (ew. Polska)

7:00 - biegi narciarskie, 50 km st. dowolnym mężczyzn - finał (M. Staręga, D. Bury, K. Bury, M. Haratyk)

8:00 - łyżwiarstwo szybkie, mass start mężczyzn - półfinały (Artur Janicki, Zbigniew Bródka)

8:45 - łyżwiarstwo szybkie, mass start kobiet - półfinały (Karolina Bosiek)

9:30 - łyżwiarstwo szybkie, mass start mężczyzn - finał (ew. A. Janicki, Z. Bródka)

10:00 - łyżwiarstwo szybkie, mass start kobiet - finał (ew. K. Bosiek)

10:00 - biathlon, bieg masowy kobiet (12,5 km) - finał (ew. M. Hojnisz-Staręga, A. Mąka, K. Zbylut, K. Żuk)

20 lutego

7:30 biegi narciarskie, 30km st. dowolnym kobiet - finał (I. Marcisz, M. Skinder, W. Kaleta, M. Kobielusz, K. Kukuczka)

Źródło: Informacja własna / sport.tvp.pl

(Piotr Wojtaszczyk)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%