Zamknij

Nieobecności Freunda ciąg dalszy

20:33, 18.11.2019 Angelika Uchacz
Skomentuj

Czarne chmury zawisły nad niemieckimi zawodnikami. Zła passa wypadków oraz braku gotowości do sezonu znalazła kontynuację w osobie Severina Freunda.

Walka o powrót podopiecznego Stefana Horngachera na szczyt trwa od trzech lat. Problemy Niemca rozpoczęły się zerwaniem więzadła krzyżowego podczas treningu w Oberstdorfie w styczniu 2017 roku. Severin Freund walczył o powrót na skocznię. Niestety, niedługo po pierwszym wypadku nastąpił nawrót kontuzji i więzadła zostały zerwane po raz drugi. Przeszedł także operację łąkotki. To wszystko skutkowało przerwą do końca 2018 roku, kiedy to zawodnik powrócił na skocznię. Nie udało mu się wtedy dopasować do światowej czołówki i przedwcześnie zakończył sezon.

Jak sam Freund twierdzi, ma już gotowy sprzęt, który został nawet zaakceptowany przez jego małą córkę. Latorośl stwierdziła, że kombinezon zawodnika jest super. Jednak Niemiec będzie musiał poczekać, aby go użyć. Kiedy więc można spodziewać się powrotu sympatycznego skoczka? Według Eurosport.de i samego zawodnika, ma wrócić do rywalizacji przed Turniejem Czterech Skoczni.

- Po prostu w pewnym momencie zdajesz sobie sprawę, że nie młodniejesz i od czasu do czasu przychodzi takie szczypnięcie - mówi zawodnik. - Na razie moim celem jest ciągła i stopniowa poprawa, postęp formy, a w końcu gotowość do startu przed Turniejem Czterech Skoczni. Kiedy jestem na skoczni, to wszystko funkcjonuje dobrze.

Oprócz Severina Freunda na skoczni zabraknie także Andreasa Wellingera oraz Davida Siegla. Obydwaj zawodnicy wracają do zdrowia po kontuzjach. Stefan Horngacher zdecydował dać Freundowi więcej czasu na trening. Według trenera zawodnik nie jest jeszcze w pełni sprawny, musi doleczyć kontuzje. Mimo to, trener uważa, że skoczek oddaje dobre próby. - Chcę odzyskać pewność siebie w konkursach, a następnie iść dalej. To jeszcze nie jest miejsce, do którego zmierzam - mówi zawodnik.

Źródło: eurosport.de/informacja własna.

(Angelika Uchacz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

PŚ w WiślePŚ w Wiśle

0 0

[…] Trener reprezentacji Niemiec nie zaskoczył swoją decyzją. Jedyną niewiadomą był wybór między Moritzem Baerem a Martinem Hamannem. Rywalizację wygrał lepiej spisujący się Moritz Baer. Drużyna niemiecka jest osłabiona brakiem Andreasa Wellingera, Davida Siegela oraz Severina Freunda, których prędko nie zobaczymy na skoczniach. Wellinger straci cały przyszły sezon, Siegel prawdopodobnie również. O problemach Freunda i planie powrotu na skocznię można przeczytać TUTAJ. […] 11:57, 20.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo
0%