Drugi konkurs indywidualny Pucharu Świata w Lahti przyniósł zwycięstwo Daniela Tschofeniga, ale z polskiej perspektywy najwięcej powodów do zadowolenia dał występ Kacpra Tomasiaka. Młody skoczek zakończył rywalizację w czołowej dziesiątce, a jego postawę docenił trener reprezentacji Maciej Maciusiak.
Szkoleniowiec podkreślał, że Tomasiak coraz lepiej radzi sobie na fińskim obiekcie, mimo trudnego przejścia z zawodów mistrzostw świata juniorów w Lillehammer.
– Na pewno cieszy postawa Kacpra. Wrócił do takiego dobrego skakania. Te próby były jeszcze z błędami, ale zdecydowanie najlepsze – zarówno w kwalifikacjach, jak i w konkursie – ocenił trener.
Jak zaznaczył Maciusiak, nie wszyscy zawodnicy zdążyli w pełni przyzwyczaić się do specyfiki skoczni w Lahti.
– Widzimy, że nie wszyscy dobrze się tu zaadaptowali, szczególnie ci, którzy przyjechali z Lillehammer. Kacper poradził sobie z tym najlepiej i to był dla niego bardzo solidny dzień – dodał.
Powody do umiarkowanego optymizmu dał także Piotr Żyła, który zdobył kolejne punkty Pucharu Świata.
– Piotrek miał konkretne zadanie do wykonania i zrobił to. Skoki były przyzwoite, dobre. Wczoraj było trudniej, ale dziś było widać koncentrację – tłumaczył szkoleniowiec.
Maciusiak zwrócił też uwagę na Pawła Wąska, który dobrze prezentował się w treningach, lecz nie przełożył tego na konkurs.
– Najbardziej szkoda mi Pawła. W treningach pokazywał skoki na poziomie czołowej trzydziestki. W zawodach chciał trochę za dużo. Brakuje pewności w pierwszej fazie lotu i tam tracone są metry – wyjaśnił trener.
Kolejne punkty zdobył również Maciej Kot.
– Gratulacje dla Maćka za następne punkty. Szczególnie pierwszy skok był solidny, dokładnie na poziomie tego, na co go stać – podsumował Maciusiak.
W niedzielę w Lahti zaplanowano konkurs duetów. W polskim zespole mają wystąpić Kamil Stoch oraz Kacper Tomasiak.
– Kamil startuje w pierwszej grupie, a Kacper w drugiej – potwierdził trener kadry.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu sportsinwinter.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz