Zamknij

Nowe reguły punktowania w Pucharze Świata? FIS postuluje wprowadzenie punktowanych sztafet

12:18, 03.10.2020 Adrian Gerula
Skomentuj

Nowy sezon Pucharu Świata w biegach narciarskich zbliża się wielkimi krokami. Wobec dynamicznie zmieniającej się sytuacji związanej z koronawirusem nie wszystkie szczegóły zostały jeszcze ustalone. Poszczególne krajowe związki wzięły niedawno udział w konferencji online, na której omówione zostały kolejne punkty. Jednym z nich jest też rewolucja w punktowaniu biegów sztafetowych.

Zmiany, które mają zostać jeszcze zatwierdzone przez Radę FIS 9 października br., mogą być kluczowe nawet dla losów klasyfikacji generalnej PŚ i być może spowodują, że najsilniejsze nacje będą traktować biegi sztafetowe bardzo poważnie. Oprócz punktów rankingu krajowego, zawodnicy osiągający dobre wyniki w sztafetach będą też otrzymywać punkty Pucharu Świata - proporcjonalnie do zajętych miejsc. Zmiana ta dotyczy zarówno sztafet pełnodystansowych, z czterema zmianami, jak i sztafet sprinterskich.

Zmieniono też zasadę związaną z przerwą macierzyńską. Zawodniczki utrzymają swoje punkty FIS decydujące o prawie startu w Pucharze Świata przez 24 miesiące od porodu - dotychczas okres ten wynosił 9 miesięcy. "Utrzymywanie punktów" wygląda podobnie, jak zamrożony ranking w tenisie.

Jak już informowaliśmy, FIS może przenieść Mistrzostwa Świata Juniorów z Zakopanego w inne miejsce. Oficjalne potwierdzenie tego faktu otrzymamy właśnie 9 października. Dowiemy się też, czy zaaprobowane zostaną propozycje drobnych zmian kalendarza PŚ, jak przeniesienia sprintu stylem dowolnym z Drammen do Oslo.

źródło: fis-ski.com

(Adrian Gerula)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%