FIS jednak zorganizuje MŚJ w 2021 roku?

fot. Mateusz Król

Na początku tygodnia informowaliśmy Was, że Polski Związek Narciarski rezygnuje z organizacji mistrzostw świata juniorów. O takiej decyzji poinformowana została już Międzynarodowa Federacja Narciarska, która zapowiada jednak starania o przeprowadzenie tej imprezy w nadchodzącym sezonie. 

Trasy biegowe w Zakopanem zostały oddane do użytku w 2019 roku. / fot. M. Król

Zakopane nie zorganizuje mistrzostw świata juniorów w 2021 roku. Polski Związek Narciarski poprosił FIS o przesunięcie imprezy na kolejny rok. – Dla wielu państw Polska ma zamknięte swoje granice i nie można byłoby tej zasady spełnić. Dlatego też podjęliśmy decyzję o odwołaniu imprezy i postaramy się zorganizować ją w kolejnym sezonie – tłumaczył w rozmowie ze Sportsinwinter.pl Jan Winkiel, sekretarz generalny PZN.

Powodów odwołania imprezy jest kilka. Przepisy wprowadzone w kraju zabraniają organizowania wydarzeń sportowych powyżej 250 uczestników. W przypadku mistrzostw świata liczba zawodników czy sztabów szkoleniowych z pewnością byłaby wyższa. – Kolejny powód jest taki, że zakopiański sanepid mocno odradzał Wojtkowi Gumnemu z komitetu organizacyjnego przeprowadzenie tych mistrzostw. To ze względu na duże ryzyko epidemiologiczne – mówił Winkiel.

Teraz FIS zapowiada jednak, że postara się przeprowadzić mistrzostwa świata juniorów w innym miejscu. – Poczynimy takie starania, aby imprezę przeprowadzić w sezonie 2020/21. Jak tylko będziemy mieli potwierdzony plan, poinformujemy – czytamy na stronie światowej federacji.

Źródło: FIS/Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj