Zamknij

PZN zwolnił trenera kadry młodzieżowej. Będą zmiany w biegach narciarskich

07:45, 24.04.2020 Mateusz Król
Skomentuj

fot. Polski Związek Narciarski

Janusz Krężelok nie będzie już trenerem kadry młodzieżowej biegaczy narciarskich. Polski Związek Narciarski postanowił zwolnić szkoleniowca - dowiedział się Sportsinwinter.pl. Wiąże się to z szerokimi planami zmian w organizacji pracy reprezentacji Polski.

Wszystko wskazuje na to, że po kilku latach współpracy, Janusz Krężelok żegna się z pracą trenerską w Polskim Związku Narciarskim. Przez ostatnie sezony zajmował się kadrą młodzieżową. - Trener Krężelok dostał od nas wypowiedzenie umowy - potwierdza w rozmowie ze Sportsinwinter.pl Jan Winkiel, sekretarz generalny PZN. - Obowiązuje nas trzymiesięczny okres wypowiedzenia, zatem przez ten czas trener Janusz nadal jest naszym pracownikiem - dodawał Winkiel.

Tomasz Pochwała o kryzysie w kombinacji. "Ten sport to piąte koło u wozu"

To pokłosie zmian, jakie Polski Związek Narciarski chce wprowadzić w biegach narciarskich. Celem jest zacieśnienie współpracy między kadrą seniorów, a młodszymi zawodnikami. - Chcemy, aby ścieżka rozwoju zawodnika od klubu, przez szkołę, wiek juniorski do kadry seniorskiej była w zasadzie jednolita - tłumaczył nam Jan Winkiel. Kadra juniorów ma współpracować dodatkowo ze Szkołami Mistrzostwa Sportowego i klubami.

Orędownikiem takiej organizacji jest m.in. trener kadry biegaczy Lukas Bauer. - Ponieważ była to część oferty PZN, jestem z nimi w kontakcie również w kwestii młodzieży. W ubiegłym roku jakakolwiek współpraca z młodzieżą nie nastąpiła z kilku powodów, ale myślę, że ważne jest, aby połączyć wszystkie poziomy - mówił w rozmowie z nami Bauer. Próby zacieśnienia współpracy były już przed rokiem, ale pomysł nie wypalił. Teraz ma to wyglądać inaczej. Szczegóły powinniśmy poznać w przyszłym tygodniu.

"Kto si, Martin?" - przybliżamy sylwetkę nowego trenera biegaczek

Źródło: Informacja własna

(Mateusz Król)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%