Zamknij

Francuzi w Levi z 12-osobową reprezentacją

09:05, 05.11.2016 Marek Cielec Aktualizacja: 09:09, 05.11.2016
Skomentuj

fot. Mérible Tourisme / CC BY NC ND fot. Mérible Tourisme / CC BY NC ND

Francuzi na zawodach PŚ w Levi pojawią się jeszcze bez kontuzjowanej Nastasii Noens, ale już ze zdrową Laurie Mougel i dwoma zawodnikami, którzy jeszcze w PŚ nie występowali.

Francuska slalomistka Nastasia Noens treningi na nartach po kontuzji zerwania więzadeł w prawym kolanie wznowiła 16. października, ale jest jeszcze za wcześnie, abyśmy mogli zobaczyć ją ścigającą się w zawodach. W składzie kobiet na slalom w Levi znalazły się natomiast Anne-Sophie Barthet, Adeline Baud-Mugnier, Estelle Alphand oraz Laurie Mougel, która podobnie jak Noens przechodziła jeszcze niedawno rehabilitację po zerwaniu więzadeł.

W drużynie męskiej są zawodnicy bardzo doświadczeni i utytułowani jak Jean-Baptiste Grange i Julien Lizeroux, jak również tacy, którzy w zawodach PŚ pojawią się po raz pierwszy, czyli 23-letni Maxime Rizzo i 19-latek Clement Noel. W Levi pojedzie również Robin Buffet, dla którego poprzedni sezon był najlepszy w karierze, pierwszym, w którym ten 25-letni alpejczyk zdobywał punkty PŚ. Jest jeszcze trójka, która reprezentowała Francję również na rozpoczęciu sezonu w Sölden: lider PŚ Alexis Pinturault, Victor Muffat-Jeandet oraz Steve Missilier.

Źródło: ffs.fr

(Marek Cielec)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%