Zamknij

Raw Air w Lillehammer: Kamil Stoch walczy o dwudziestą ósmą wygraną w karierze (lista startowa)

09:00, 13.03.2018 Mateusz Król
Skomentuj

Kamil Stoch potwierdza swoją dominację w końcówce sezonu olimpijskiego. Reprezentant Polski skacze w zupełnie innej lidze niż pozostali rywale i tylko niekorzystne warunki atmosferyczne mogą cokolwiek zmienić. Po rewelacyjnych występach podczas treningów i znokautowaniu konkurencji w trakcie prologu, nadeszła pora na kolejny konkurs indywidualny rozgrywany w ramach turnieju Raw Air, który odbywa się aktualnie w Lillehammer.

Już o godzinie 16:00 odbędzię się seria próbna, a o 17:00 rozpocznie pierwsza seria konkursowa. Będzie to drugi konkurs indywidualny w ramach rozgrywanego turnieju Raw Air, w którym, aby odnieść zwycięstwo należy zgromadzić jak największą liczbę punktów za 16 oddanych skoków (zarówno podczas kwalifikacji czy konkursów drużynowych). Oficjalnym rekordzistą jest Simon Ammann, który 06 grudnia 2009 roku uzysał 146 metrów.

Głównym faworytem jest Kamil Stoch. Skoczek z Zębu stoi przed szansą 28. triumfu w swojej dotychczasowej karierze. Nie można zapominać także o norweskich zawodnikach, którzy skaczą przed własną publicznością. Warto zwrócić uwagę także na Austriaków, u których można zauważyć zwyżkę formy.

Największe nadzieje wiążemy przede wszystkim z biało-czerwonymi. Jako pierwszy z 19. numerem startowym zaprezentuje się Jakub Wolny, a następnie: 30. Maciej Kot, 36. Stefan Hula, 37. Piotr Żyła, 41. Dawid Kubacki oraz 50. Kamil Stoch.

Program zawodów:

Wtorek, 13.03.2018:

16:00 - seria próbna

17:00 - pierwsza seria konkursowa

Lista startowa

Źródło: Informacja własna

(Mateusz Król)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%