Zamknij

Pucharowe wspomnienia : Willingen

13:10, 26.01.2017 Mateusz Król Aktualizacja: 15:47, 26.01.2017
Skomentuj

fot.: willingen.de fot.: willingen.de

Już w ten weekend odbędą się zawody w Willingen. Jakie wydarzenia w przeszłości miały miejsce na Mühlenkopfschanze ?

1.Skuteczny jak Kasai

Japończyk odniósł trzy zwycięstwa w Willingen - dwa w 1999 roku, oraz jedno w 2003 roku. Ponadto raz zajął miejsce na najniższym stopniu podium.

2.I Kamil Stoch

Polak,  w historii tych zawodów triumfował przez dwa lata z rzędu - najpierw podczas dwóch konkursów indywidualnych w 2014 r. oraz jednego z 2015 r. Ponadto ewentualne zwycięstwo Kamila w ten weekend będzie jego piątym z rzędu w obecnym sezonie.

3.Symbolizm - sezon 2002/2003

W tamtym dniu 8 lutego 2003 roku Sven Hannawald miał rozpocząć marsz po dwa triumfy potrzebne do wyprzedzenia niestartującego wówczas na Mühlenkopfschanze Adama Małysza. Niemiec zwyciężył raz - zarazem było to dla niego ostatnie zwycięstwo w Pucharze Świata. Dzień później w wietrznych loteryjnych warunkach Sven zajął 36 lokatę. Od tego momentu nastąpiło wyraźne załamanie formy Hannawalda - w dalszej części sezonu stanął jedynie dwukrotnie na podium. W sezonie 2003/2004 Niemiec zrezygnował z blisko połowy startów i zdecydował się zakończyć karierę.

4.Rekordy

Adam Małysz w 2001 roku na Mühlenkopfschanze  oddał fenomenalny skok na odległość 151.5m . Stanisław Snopek skok Polaka opisał następująco " Będzie daleki skok, przeskoczył skocznię, ustał, już zadrżałem przez moment".

Janne Ahonen w 2005 roku pobił rekord Polaka - skoczył 152m, choć pierwotnie Finowi zmierzono 155,5m, po czym skorygowano decyzję. Włodzimierz Szaranowicz określił Ahonoena, jako "Jest mocny, rekord skoczni, fantastyczny skok (..) ależ to jest fighter, niewiarygodne"

W obydwu przypadkach wielu kibiców jest jednak zdania, że Małyszowi i Ahonenowi nie zmierzono prawidłowo odległości skoków, ponieważ były one w ich opinii dłuższe.

Osiągniecie Fina wyrównał Jurij Tepes w 2014 roku.

5.Wielka strata

Severin Freund, który nie wystartuje już w tegorocznym sezonie odnosił dwa zwycięstwa w Willingen.  Ogółem aż sześciokrotnie zajmując miejsce na podium na Mühlenkopfschanze   - po dwa razy zajmując drugie oraz trzecie miejsce na podium. Jest w ten sposób najbardziej utytułowanym niemieckim zawodnikiem na Mühlenkopfschanze.

Źródło : Informacja własna

(Mateusz Król)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%