PŚ w Lake Placid. Polacy na siódmym miejscu. Zwycięstwo Austriaków

07:14, 11.02.2024 Piotr Wojtaszczyk Aktualizacja: 07:17, 11.02.2024
Skomentuj fot. PZN fot. PZN

Dawid Kubacki i Aleksander Zniszczoł zajęli siódme miejsce w konkursie duetów w Pucharze Świata w skokach narciarskich, który odbył się w amerykańskim Lake Placid. Austriacy Michael Hayboeck i Stefan Kraft zdobyli pierwsze miejsce.

Na drugiej pozycji uplasowali się Philipp Raimund i Andreas Wellinger z Niemiec, a na trzeciej Marius Lindvik i Johann-Andre Forfang z Norwegii. Polaków wyprzedzili również Japończycy, Włosi i Słoweńcy. Szwajcarzy zajęli ósme miejsce.

Dawid Kubacki oddał próby na odległość: 121,5 m, 106 m i 114 m, a Aleksander Zniszczoł: 121 m, 124 m i 116 m. Obaj polscy zawodnicy uzyskali łącznie 725,5 punktu. Po pierwszej serii zajmowali nawet drugie miejsce, ale stracili szansę na podium po nieudanej próbie Kubackiego. Austriacy zgromadzili 809,2 punktu, Niemcy byli gorsi o 0,2 punktu, a Norwegowie uzyskali 793,6 punktu.

Jeszcze jedna szansa

Zawody duetów odbyły się po raz czwarty w historii. Pierwszy konkurs w tej formule został zorganizowany rok temu właśnie w Lake Placid, gdzie triumfowali Dawid Kubacki i Piotr Żyła. W niedzielę o godzinie 15:15 czasu polskiego rozpocznie się konkurs indywidualny, w którym oprócz Kubackiego i Zniszczoła wystąpią także Piotr Żyła, Kamil Stoch i Paweł Wąsek.