Zamknij

MŚ w biathlonie. Znakomicie! Polski biathlonista z życiówką na MŚ. Najlepiej od 15 lat

18:12, 11.02.2024 Mateusz Król Aktualizacja: 19:27, 11.02.2024
Skomentuj fot. Tomasz Duszyński / PZBiath fot. Tomasz Duszyński / PZBiath

Do biegu pościgowego ruszał jako 40, ale skończył o dziewięć pozycji wyżej. Konrad Badacz ustanowił tym samym rekord życiowy w zawodach najwyższej rangi. W tej konkurencji podczas mistrzostw świata nie mieliśmy lepszego wyniku od 2009 roku. Wygrał niekwestionowany gwiazdor Johannes Boe.

W niedzielę Johannes Thingnes Boe sięgnął po swój 18. tytuł mistrza świata. Po hat-tricku w sobotnim sprincie, norweska ekipa po raz kolejny nie dała szans konkurencji, zajmując pięć pierwszych miejsc, co nigdy wcześniej nie zostało osiągnięte na czempionacie globu.

Zwycięzca sprintu Laegreid stracił 28,7 s, a uzupełniający stawkę na podium Christiansen 38,5 s.

MŚ w biathlonie. Polak z najlepszym wynikiem w karierze

Konrad Badacz był jedynym polskim biathlonistą, którego mieliśmy okazję oglądać w niedzielę. Debiutant w zawodach najwyższej rangi zaczął bardzo dobrze, bo od dwóch bezbłędnych strzelań w pozycji leżąc. Nerwy zaczęły się przy drugim strzelaniu, kiedy popełnił dwa błędy. Wciąż zajmował jednak miejsce wyższe od czterdziestego, które zajął w sprincie.

Znakomite bezbłędne ostatnie strzelanie sprawiło, że 21-latek biegł po życiowy wynik w swojej karierze. I tak też się stało. Badacz przekroczył linię mety jako trzydziesty pierwszy. To najlepszy wynik polskiego biathlonisty w pościgu na MŚ od czwartego miejsca Tomasza Sikory w 2009 roku.

Pełne wyniki

Źródło: Informacja własna

(Mateusz Król)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%