Zamknij

Brignone znów najlepsza. Magdalena Łuczak z punktami

22:37, 03.12.2023 Maciej Tryboń Aktualizacja: 22:37, 03.12.2023
Skomentuj Screen – Eurosport Screen – Eurosport

Austriacki skoczek narciarski Stefan Kraft podtrzymał świetną passę, wygrywając konkurs Pucharu Świata w norweskim Lillehammer. To jego czwarte zwycięstwo w czwartych zawodach obecnego cyklu. Najlepszy z Polaków był Dawid Kubacki, który zajął 22. miejsce.

Zamiana Polek

Magdalena Łuczak zastąpiła w roli najlepszej Polki Marynę Gąsienicę-Daniel. Tym razem to młodsza z naszych reprezentantek awansowała do drugiego przejazdu i walczyła o punkty. Niestety nie udało jej się poprawić pozycji zajmowanej po pierwszej części zawodów i ostatecznie spadła ona na 28. lokatę. 

Rozczarowanie Vlhovej, poprawa Brignone

Drugi przejazd toczył się w nieco odmiennych warunkach niż pierwszy. Zauważalna była większa siła wiatru oraz opady śniegu, które mogły utrudnić nieco zadanie zawodniczkom. Problemy miała m.in. liderka po pierwszym przejeździe, Petra Vlhova, która uzyskała dopiero 23. wynik podczas drugiej próby tego dnia przez co spadła z miejsc premiowanych podium. Fenomenalnie spisała się natomiast Federica Brignone, która z szóstej lokaty awansowała na pierwszą, odnosząc drugie z rzędu zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata, po sobotnim triumfie w Tremblant. Włoszka była zdecydowanie najlepsza w drugim przejeździe i nawet spora strata z pierwszej rundy nie przeszkodziła jej w osiągnięciu kolejnego sukcesu.

Duży awans Direz

Blisko Brignone uplasowała się Lara Gut-Behrami (+0,33 sek.)., która sklasyfikowana została na drugiej pozycji. Również ona zanotowała lekki awans, wskakując na miejsce drugie z trzeciego. Skład podium uzupełniła Mikaela Shiffrin (+0,39 sek.). Na uznanie zasługuje też jazda Clary Direz, która z dalszej pozycji zdołała przedostać się tuż za podium. Francuzka w drugim przejeździe była gorsza tylko od Federiki Brignone, ostatecznie zajmując czwarte miejsce. Piąta była wspomniana już Petra Vlhova. Na dalszych lokatach znalazły się szósta Valerie Grenier, siódma Zrinka Ljutić, ósma Marta Bassino, dziewiąta AJ Hurt i dziesiąta Sofia Goggia. Drugi przejazd ukończyły tym razem wszystkie zawodniczki. 

Pełne wyniki

Następny przystanek: St. Moritz

Kolejne zawody Pucharu Świata kobiet w narciarstwie alpejskim odbędą się w dniach 8-10 grudnia w szwajcarskim St. Moritz. Panie będą tam rywalizować w zjeździe i dwóch supergigantach. Wśród zawodniczek konkurującychw supergigancie pojawi się także Maryna Gąsienica-Daniel. 

Źródło: Informacja własna

(Maciej Tryboń)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%