Zamknij

Alpejski PŚ. Awans Gąsienicy-Daniel w klasyfikacji giganta. W której grupie wystartuje na igrzyskach?

15:00, 25.01.2022 Piotr Wojtaszczyk
Skomentuj

Za nami zawody Pucharu Świata w austriackim Kronplatz. W pierwszej dziesiątce klasyfikacji slalomu giganta u kobiet znajduje się Maryna Gąsienica-Daniel. Po dobrym rezultacie udało jej się przesunąć o dwa miejsca w górę. W której grupie Polka wystartuje na igrzyskach w Pekinie? Kto prowadzi w ogólnym zestawieniu?

fot. PZN

Klasyfikacja kobiet

Po ostatnich zawodach w Kronplatz na prowadzeniu "generalki" widnieje Mikaela Shiffrin z dorobkiem 1026 punktów. Jedynie 17 "oczek" za nią znajduje się Słowaczka, Petra Vlhova. Trzecia Sofia Goggia traci do niej aż 257 punktów. Na dalszych pozycjach możemy ujrzeć m. in. Sarę Hector, Federicę Brignone i Ramonę Siebenhofer. Maryna w ogólnej klasyfikacji znajduje się na 32. miejscu z dorobkiem 178 punktów.

W klasyfikacji slalomu giganta prowadzi Sara Hector (462 pkt). Ma ona 95 "oczek" przewagi nad Tessą Worley, zwyciężczynią zawodów w Lienz. Trzecie miejsce należy do Mikaeli Shiffrin. Maryna zajmuje bardzo wysoką 7. lokatę. Zawdzięcza ją fantastycznej postawie w dotychczasowym sezonie. Na igrzyskach wystartuje jednak w drugiej grupie. Naszej zawodniczce zostanie więc przydzielony numer od 8 do 15.

W tabeli zjazdowej na prowadzenie wysunęła się Sofia Goggia, druga jest Ramona Siebenhofer, a trzecia Breezy Johnoson. Natomiast w klasyfikacji supergiganta prym wiodą trzy Włoszki - kolejno: Goggia, Curtoni i Brignone. W slalomie królują Vlhova, Shiffrin i Holdener.

Pełne klasyfikacje pań znajdziecie TUTAJ.

Sytuacja u mężczyzn

W "generalce" panów prowadzi wspaniały Marco Odermatt. 208 punktów za nim znajduje się drugi Matthias Mayer. Na trzeciej pozycji plasuje się Norweg, Aleksander Aamodt Kilde. Dalej możemy zobaczyć takie osobistości jak np. Alexis Pinturault, Henrik Kristoffersen i Vincent Kriechmayr.

W klasyfikacji slalomu giganta stawce także przewodzi Odermatt. Drugi, ze stratą 375 punktów, jest Aleksander Aamodt Kilde, a trzeci Austriak - Matthias Mayer. W zjeździe prowadzi Aleksander Aamodt Kilde. Za nim plasują się Beat Feuz i Matthias Mayer. W tabelce supergiganta najwyżej znajduje się Kilde, drugi jest Odermatt, a trzeci Mayer. W slalomie królują Lucas Braathen, Sebastian Foss-Solevaag i Daniel Yule.

Pełną klasyfikację znajdziecie TUTAJ.

Źródło: Informacja własna

(Piotr Wojtaszczyk)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%