Zamknij

Zapadła decyzja w sprawie startu Klaebo

19:35, 20.11.2023 Maciej Tryboń Aktualizacja: 19:35, 20.11.2023
Skomentuj

Już w najbliższy weekend w fińskiej Ruce odbędzie się inauguracja sezonu Pucharu Świata, w biegach i skokach narciarskich oraz kombinacji norweskiej. Na trasach biegowych zobaczymy zdobywcę kryształowej kuli za sezon 2022/2023. Występ Johannesa Hoesflota Klaebo nie był pewny przez zakażenie Covid-19.

fot. M. Rudzińska

Najlepszy biegacz narciarski poprzedniego sezonu pojedzie na inauguracyjne zawody Pucharu Świata w Ruce. 7 listopada okazało się, że Klaebo jest chory na koronawirusa. Do zakażenia doszło  podczas treningu na wysokościach w Livigno we Włoszech.

Ta infekcja oznaczała, że ​​utytułowany zawodnik, nie mógł wystartować w zawodach tradycyjnie otwierających norweski sezon  biegów narciarskich w Beitostoelen. Na szczęście dzięki dłuższemu odpoczynkowi zobaczymy gwiazdę nart na starcie Pucharu Świata w Finlandii.

Umowa reprezentacyjna

Długo trwały negocjacje pomiędzy Johannesa Hoesflota Klaebo a Norweskim Związkiem Narciarskim. Na szczęście obie strony doszły do porozumienia i również ta kwestia, nie stanie na przeszkodzie, aby jeden z najlepszych biegaczy na świecie startował w zawodach Pucharu Świata. Klaebo nie występuje w tym sezonie w kadrze narodowej.

Oznacza to, że aby startować w zawodach, jest uzależniony od umowy reprezentacyjnej z Norweskim Związkiem Narciarskim. Umowa zostanie podpisana przed rozpoczęciem biegów w Finlandii w piątek i będzie dobiegała końca w momencie zakończenia ostatnich zawodów w Ruce. Procedura ta będzie powtarzana podczas każdego weekendu Pucharu Świata.

Źródło: NRK

(Maciej Tryboń)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%