Zamknij

Znamy kalendarz Pucharu Świata w saneczkarstwie w 2021/22

11:10, 16.03.2021 Kamil Karczmarek
Skomentuj

Międzynarodowa Federacja Saneczkarska (FIL) ogłosiła kalendarz na sezon 2021/22. Najważniejszą imprezą będą igrzyska olimpijskie, które odbędą się na koniec zimy. Sezon także rozpocznie się na torze olimpijskim w Chinach.

Rodel Weltcup Innsbruck-Igls / Tirol / Austria / Bobbahn / Rodeln / Rodel Austria Nationalteam / Österreichisches Nationalteam / Kunstbahn / Fahrt / Doppelsitzer / Doubles / AUT: Peter Penz, Georg Fischler

W minionym sezonie nie udało się rozegrać próby przedolimpijskiej w saneczkarstwie. Zawody zostały przełożone na początek kolejnej edycji Pucharu Świata i według nowego kalendarza mają się odbyć w dniach 20-21 listopada. Z Yanqingu saneczkarze przeniosą się do Ameryki Północnej. W poprzednim sezonie pandemia nie pozwoliła na rozegranie zawodów za oceanem. W sezonie 2021/22 sportowcy mają rywalizować w kanadyjskim Whistler oraz w amerykańskim Park City lub Lake Placid na przełomie listopada i grudnia.

Później saneczkarze przyjadą do Europy. W grudniu odbędą się zmagania w Altenbergu (11-12 grudnia) i Innsbrucku (18-19 grudnia). Po świątecznej przerwie w dwa pierwsze dni 2022 roku zawody zostaną rozegrane w Konigssee. W kolejnych tygodniach Puchar Świata odbędzie się w Siguldzie, Oberhofie i Sankt Moritz. W Szwajcarii w ramach pucharu będzie miała miejsce rywalizacja w mistrzostwach Europy.

Puchar Świata ma zostać zakończony 23 stycznia. Spowodowane jest to tym, że w lutym odbędą się Igrzyska Olimpijskie w Pekinie, które będą najważniejszym wydarzeniem sezonu dla saneczkarzy. Zawody olimpijskie na Yanqing Sliding Centre zaplanowane są w dniach 4-10 lutego i oficjalnie zakończą zimowe zmagania. To, czy wszystkie zawody odbędą się zgodnie z planem, zależne będzie od sytuacji związanej z pandemią.

Kalendarz Pucharu Świata w saneczkarstwie 2021/22

źródło: fil-luge.org

(Kamil Karczmarek)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%