Zamknij

Kolejna impreza przełożona z powodu pandemii koronawirusa

17:33, 23.09.2020 Daniel Topczewski
Skomentuj

Europejski Komitet Olimpijski podjął decyzję o przełożeniu 15. edycji Zimowego Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy (EYOF) z lutego na grudzień 2021 roku. Decyzja ta podyktowana jest oczywiście trwającą na świecie pandemią koronawirusa. Gospodarzem imprezy pozostało fińskie Vuokatti.

Pandemia koronawirusa COVID-19 po raz kolejny namieszała w planach organizatorów imprez sportowych. Finowie, którzy w dniach 6-13 lutego 2021 w Vuokatti mieli gościć młodych adeptów narciarstwa alpejskiego, biathlonu, biegów czy skoków narciarskich, będą zmuszeni poczekać na zawodników do grudnia, bowiem to na ten miesiąc wyznaczono nową datę EYOF.

Zawody, co potwierdził już Europejski Komitet Olimpijski, mają odbyć się między 11 a 18 grudnia. Sportowcy będą rywalizować o medale w konkurencjach indywidualnych, rywalizacji drużynowej, a także w zespołach mieszanych. Gospodarzem pozostanie oczywiście Vuokatii.

EYOF to kolejna impreza, która została przełożona. Wcześniej podobny los spotkał Uniwersjadę w Lucernie - nowy termin zawodów wciąż nie jest znany.

https://twitter.com/PKOL_pl/status/1308698649707401223

Źródło: Twitter / PKOL

(Daniel Topczewski)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%