Zamknij

Kuettel na pomoc reprezentacji Szwajcarii

09:56, 08.05.2017 Jakub Balcerski
Skomentuj

(blick.ch)

Były mistrz świata, Andreas Kuettel pomoże reprezentacji swojego kraju - pogrążonej w kryzysie Szwajcarii. Po zdobyciu tytułu doktora będzie pełnił funkcję w sztabie szkoleniowym zaproponowaną przez Berniego Schoedlera.

Taki obrót spraw to próba odpowiedzi na fatalny sezon w wykonaniu lidera kadry Simona Ammanna, który w najbliższej kampanii nie znajdzie się nawet w kadrze A oraz brak perspektyw w formie prezentowanej przez jego młodszych kolegów. Szwajcarski związek podjął decyzję o zmianach w zarządzaniu drużyną. Na stanowisku trenera pozostanie co prawda Niemiec Ronny Hornschuh, ale pomagać mu będzie właśnie Andreas Kuettel. Głównym celem będą walka o powrót do czołówki Pucharu Świata oraz osiągnięcie jak najlepszych wyników podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu.

Sam Kuettel ostatnio ukończył studia w duńskim Odense, gdzie osiedlił się wraz ze swoją polską partnerką na kierunku sport i marketing. Wykorzystali to niemal natychmiast przedstawiciele Szwajcarskiego Związku Narciarskiego, którzy zaprosili byłego zawodnika do współpracy. Jest on bardzo pozytywnie nastawiony do tego wyzwania, mówił o chęci podzielenia się zdobytą wiedzą i doświadczeniem w rzeczywistości.

Szwajcar w trakcie ostatnich paru lat bywał na zawodach w roli eksperta telewizyjnego. Na skoczni jego najważniejszym osiągnięciem pozostaje indywidualne mistrzostwo świata na dużej skoczni z czeskiego Liberca, zdobyte w 2009 roku. W karierze 5-krotnie wygrywał, a 15-krotnie udało mu się stanąć na podium konkursu Pucharu Świata. Jego najlepszym sezonem pozostaje ten z przełomu 2005 i 2006 roku, gdy w klasyfikacji generalnej udało mu się zająć 3 miejsce.

Źródło : blick.ch

(Jakub Balcerski)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%