Są chętni na organizację MŚJ 2021

fot. Patrycja Korczewska

Od kilku tygodni wiadomo już, że Zakopane nie zorganizuje Mistrzostwa Świata Juniorów w narciarstwie klasycznym 2021. FIS zapowiedział niedawno, że poszuka innych chętnych. Nieoficjalne informacje wskazuję, że akces chcą zgłosić Francuzi.

fot. Patrycja Korczewska

Przed tygodniem Międzynarodowa Federacja Narciarska ogłosiła, że postara się przeprowadzić nadchodzącej zimy juniorski czempionat w konkurencjach klasycznych. Wcześniej z organizacji tej imprezy wycofało się Zakopane. To, w skrócie ujmując, przez restrykcje wywołane pandemią koronawirusa. FIS chce jednak znaleźć nowych chętnych i być może to się uda.Portal ledauphine.com twierdzi, że imprezę będą chcieli przejąć Francuzi. W informacji umieszczonej w tym serwisie czytamy, że zmagania miałyby się odbywać w Premanon oraz Chaux-Neuve. To znane narciarzom klasycznym ośrodki, gdzie organizowane są zawody najwyższej rangi.

Niektórych może dziwić, że Francuzi chcą zorganizować takie wydarzenie. Głównie dlatego, że odwołali wcześniej planowane zawody Pucharu Świata. Chodzi tu chociażby PŚ w biegach narciarskich, który miał odbyć się w Premanon. To jednak ma skłaniać członków Jura Ski Events i Nordic Evénement do chęci przeprowadzenia właśnie imprezy dla juniorów i młodzieżowców. Na razie jednak nie zapadła oficjalna decyzja w tej sprawie.

Źródło: ledauphine.com

Mateusz Król
Obserwuj