Zamknij

Alpejski PŚ w Ga-Pa. Ostatni przystanek panów przed MŚ (listy startowe)

20:17, 04.02.2021 Jarosław Gracka Aktualizacja: 17:51, 06.02.2021
Skomentuj

Karuzela pucharowa panów dotarła do niemieckiego Ga-Pa. Tam dosłownie w przeddzień mistrzostw świata w Cortinie specjaliści od konkurencji szybkościowych walczyć będą o cenne punkty Pucharu Świata. Zapowiada się ciekawa rywalizacja.

fot. Rosmarie Knutti © / rk-photography.ch

Na starcie zjazdu zobaczymy pięćdziesięciu ośmiu zawodników z trzynastu krajów. Głównym faworytem jest będący w świetnej formie Beata Feuz ze Szwajcarii. Na pewno mocno z nim będą rywalizować świetny na treningach Max Franz. Nie bez szans jest też rewelacyjny czterdziestolatek z Francji - Johan Clarey. Liczyć też mogą się Dominik Paris z Włoch, czy Josef Ferstl z Niemiec. A nie jest to zamknięta lista. W supergigancie głównym faworytem za to powinien być Vincent Kriechmayr z Austrii.

Zjazd zostanie rozegrany jutro o 11:30, supergigant o tej samej godzinie w sobotę. Co ciekawe trasa zjazdu ze względów covidowych została skrócona. Organizatorzy tłumaczą to niewielką szerokością w górze trasy (tam gdzie zwykle odbywał się start) i niemożliwością zapewnienia odpowiedniego dystansu społecznego. Krótsza, czy dłuższa trasa - emocji na pewno nie zabraknie.

lista startowa zjazdu i supergiganta

źródłó: własne

(Jarosław Gracka)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%