Zamknij

Vojtech Stursa zakończył karierę

08:00, 26.06.2021 Piotr Wojtaszczyk
Skomentuj

Po kilku sezonach bardzo słabych wyników czeski skoczek postanowił zakończyć karierę. 25-latek nigdy nie osiągnął większych sukcesów. Jego decyzja oznacza kolejną stratę dla sportu i jest obrazem tego, w jak słabej sytuacji znajdują się skoki narciarskie w Czechach.

Fot. M. Król

Vojtech o decyzji poinformował za pomocą mediów społecznościowych. W swoim wpisie zaznaczył, że nie odczuwa już emocji związanych ze skokami, które towarzyszyły mu dawniej. Wypalił się jako skoczek. Stursa zapewnia jednak, że nie zamierza żałować swojego wyboru. Zaznaczył także, że myślał nad tym krokiem już od dłuższego czasu. Przemyślenia te skłoniły go do podjęcia ostatecznej decyzji.

Czeski skoczek zadebiutował w Pucharze Świata podczas sezonu 2011/2012, kwalifikując się tylko do jednego konkursu. Swoje możliwości pokazał szerszej publiczności dopiero w 2016 roku, kiedy zajął 3. lokatę podczas zawodów LGP w Czajkowskim. Jego najlepszy wynik w Pucharze Świata to 8. miejsce wywalczone w Engelbergu w sezonie 2016/2017. W owym cyklu punktował aż ośmiokrotnie, zdobywając 88 "oczek" do klasyfikacji generalnej (36. miejsce). W kolejnych latach jego kariera gwałtownie przyhamowała. Przez następne trzy sezony udało mu się zdobyć zaledwie 3 punkty. Był uczestnikiem IO w Pjongczangu oraz MŚ w Oberstdorfie.

Źródło: Informacja własna

(Piotr Wojtaszczyk)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%