Zamknij

Debiut nowego miasta w skokach narciarskich

16:44, 02.07.2020 Mateusz Król
Skomentuj

Międzynarodowa Federacja Narciarska potwierdza, że zawody Letniego Grand Prix zagoszczą w tym roku w Szczuczyńsku. To oznacza debiut tej kazachskiej miejscowości w zawodach najwyższej rangi w skokach narciarskich.

fot: Sabirżan Muminow

Od kilku tygodni kibice skoków zastanawiali się, czy i gdzie Kazachski Związek Narciarski zorganizuje zawody Letniego Grand Prix w skokach. FIS ujął zmagania w tym kraju na pierwszy weekend września, ale nie wiadomo było, czy przejmie je Szczuczyńsk, czy Ałmaty. Ostatecznie podjęto decyzję, że zawody najwyższej rangi pierwszy raz zagoszczą w tej pierwszej miejscowości.

Przed rokiem na kompleksie National Ski Center rozegrano zawody Letniego Pucharu Kontynentalnego i FIS Cup. Teraz, zarówno skoczkowie, jak i skoczkinie, powalczą tam o punkty LGP. Wiadomo, że panowie podejmą rywalizację na dużej skoczni (HS 140), a panie na normalnej (HS 99). Wiemy także, że do Kazachstanu nie wybiorą się polscy skoczkowie. Do takiej informacji dotarł portal Sport.pl.

FIS zatwierdził też termin zmagań w Wiśle. Na obiekcie im. Adama Małysza odbędzie się inauguracja cyklu w dniach 22-23 sierpnia. Cała edycja LGP zagości w tym roku w pięciu miejscach. Rozegranych zostanie siedem konkursów indywidualnych i jeden drużynowy. Kobiety odwiedzą cztery miejscowości i powalczą jedynie w zawodach indywidualnych.

https://twitter.com/FISskijumping/status/1278560180607823878

Kalendarz LGP 2020

Źródło: FIS / Sport.pl

(Mateusz Król)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%