Zamknij

Polska nadzieja bije się w pierś. Chodzi o wagę. Małysz komentuje

12:02, 11.11.2023 Karolina Jaskulska Aktualizacja: 12:03, 11.11.2023
Skomentuj

Jan Habdas to jeden z największych talentów polskich skoków narciarskich w ostatnich latach. 19-latek w styczniu zdobył pierwsze punktu Pucharu Świata, kiedy to zajął 21. miejsce w Zakopanem. Niestety ostatnie lato nie było udane dla tego zawodnika, na co wpłynęły m.in. problemy z wagą. Do sprawy odniósł się sam zawodnik, ale też Adam Małysz.

Screen: Eurosport

Jan Habdas przyznaje. "Sknociłem"

U Jana Habdasa problemy z wagą rozpoczęły się latem, podczas jednego z pierwszych zgrupowań pod wodzą nowego trenera kadry B - Davida Jiroutka. - Po sezonie przyszło trochę więcej luzu. Chcę przy tym zauważyć, że przybrałem kilka kilogramów, ale tkanka tłuszczowa - według badań, które robimy - wzrosła u mnie o jeden procent. Osiągnęła poziom 10,5 procent - wiadomo, że my zimą schodzimy poniżej tych 10. Tego lata wzrosła u mnie też jednak po prostu tkanka mięśniowa - przyznał w rozmowie z portalem sport.tvp.pl.

O problemach kadry B niedawno mówił także sam Jiroutek w rozmowie ze Sport.pl. Wówczas po raz pierwszy publicznie padły informacje o problemach Habdasa (więcej tutaj). - Zostało to powiedziane publicznie, więc nie ma co ukrywać - trochę sknociłem sprawę, jeśli chodzi o moją wagę na początku sezonu. Pracowałem nad tym, jest poprawa i wydaje mi się, że osiągnę cel postawiony na zimę - ocenił młody zawodnik.

Adam Małysz skomentował problemy kadry B. "Trzeba w to uwierzyć"

Do kłopotów polskiej kadry odniósł się także prezes Polskiego Związku Narciarskiego Adam Małysz. W rozmowie z naszym dziennikarzem Mateuszem Królem przyznał, że Jiroutek do doświadczony trener i ufa jego diagnozie problemów. - Wiem, że niektórzy twierdzą, że Jiroutek powiedział za dużo, ale myślę, że jeśli on tak czuje i to widzi, to tak jest. Myślę, że jest to bardzo wartościowy trener i trzeba w to uwierzyć. My się przyglądamy. Widzieliśmy różne niepokojące sygnały, rozmawialiśmy i z Thomasem i z Davidem i z zawodnikami. Mam nadzieję, że to wszystko wypali i będzie funkcjonowało. Musimy dać im czas - letnie przygotowania to są pierwsze kroki - przyznał Małysz.

źródło: TVP Sport/własne

(Karolina Jaskulska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%