Zamknij

PŚ w Zakopanem. Seria próbna odwołana

13:14, 15.01.2023 Agnieszka Bartmańska
Skomentuj

Z powodu złych warunków pogodowych zaplanowana na godzinę 15:00 seria próbna przed konkursem indywidualnym Pucharu Świata w Zakopanem została odwołana. Według doniesień silne podmuchy wiatru w okolicach Wielkiej Krokwi (HS140) spowodowały pierwsze szkody. Niemniej jednak sytuacja ma się z czasem poprawiać, dając nadzieję na rozegranie chociaż jednej serii zawodów startujących o 16:00.

fot. Tomasz Markowski

Piątkowe kwalifikacje wyłoniły jednego zawodnika niepremiowanego startem w niedzielnym konkursie indywidualnym. Najlepiej spisał się w nich Austriak Daniel Tschofenig, który wyprzedził lidera Pucharu Świata, Dawida Kubackiego. Trójkę uzupełnił Słoweniec Anze Lanisek. W drugiej dziesiątce uplasowali się piętnasty Kamil Stoch i szesnasty Aleksander Zniszczoł. Pozostałe miejsca Polaków to dwudziesta piąta lokata Piotra Żyły, trzydziesta trzecia Pawła Wąska oraz trzydziesta piąta Jana Habdasa. Nie ma jednak pewności, czy zawody dojdą do skutku, a jeśli już, to czy odbędą się w pełnym wymiarze. Wiatr skutecznie krzyżuje szyki przed trzynastą rywalizacją indywidualną w sezonie w stolicy Tatr.

Zgodnie z prognozami

W pierwszym tej zimy konkursie drużynowym zwycięstwo odniosła reprezentacja Austrii, o którym zadecydował zaledwie jeden punkt. Prowadzący na półmetku rywalizacji Biało- Czerwoni w finale musieli uznać wyższość podopiecznych Andreasa Widhoelzla. Trzecie miejsce wywalczył zespół z Niemiec. Sama rywalizacja przebiegła bez większych problemów, co miało odzwierciedlenie w prognozach pogody jeszcze przed startem weekendu w Zakopanem.

W niedzielny poranek pojawiły się informacje o poprzewracanych namiotach, płotach i banerach. Silny wiatr skłonił organizatorów do refleksji, czy takie warunki są bezpieczne dla przeprowadzenia konkursu wśród tysięcy osób zgromadzonych pod Wielką Krokwią. Decyzja w tej sprawie miała zapaść o godzinie 13:00.

Zgodnie z nią, seria próbna przed niedzielnym konkursem indywidualnym Pucharu Świata w Zakopanem została odwołana.

Konkurs niezmiennie ruszyć ma o godzinie 16:00.

Źródło: informacja własna

(Agnieszka Bartmańska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%