Zamknij

PŚ w Lillehammer. Norweski dublet na norweskiej ziemi. Konderla bez punktów

18:02, 04.12.2022 Aleksandra Kuzioła Aktualizacja: 18:28, 04.12.2022
Skomentuj

Silje Opseth triumfowała w niedzielnym konkursie Pucharu Świata w Lillehammer. Drugie miejsce zajęła kolejna z Norweżek, Anna Odine Stroem. Jedyna z Polek w rywalizacji, Nicole Konderla, nie awansowała do drugiej rundy.

Ailura, CC BY-SA 3.0 AT, CC BY-SA 3.0 AT, via Wikimedia Commons

Austriackie prowadzenie

Na półmetku liderką konkursu Pucharu Świata w Lillehammer była Eva Pinkelnig. Austriaczka prowadziła z przewagą 0,2 punktów po skoku na 135,5 metra. Na 140. metrze wylądowała zajmująca drugie miejsce reprezentantka gospodarzy, Anna Odine Stroem. Trzecia była Silje Opseth (137,5 m), która traciła do liderującej Pinkelnig zaledwie 0,3 punktu. Na czwartej pozycji plasowała się Ema Klinec, piątej Katharina Althaus, szóstej Nika Kriznar, siódmej Josephine Pagnier, a ósmej - Ursa Bogataj. Czołową dziesiątkę zamykały Julia Clair i Marita Kramer.

Nicole Konderla nie awansowała do drugiej serii, kończąc rywalizację na 38. lokacie. Zmagająca się z mocnym bólem brzucha Polka uzyskała 95 metrów.

Norweski dublet

W drugiej rundzie reprezentantki gospodarzy zaprezentowały świetne skoki. Silje Opseth wylądowała na 133. metrze i to właśnie ona została zwyciężczynią niedzielnego konkursu. Drugą lokatę utrzymała Anna Odine Stroem (129 m), a na trzecią spadła Eva Pinkelnig (130,5 m). Na czwartej lokacie rywalizację zakończyła Katharina Althaus. Piąta była Ema Klinec, szósta Nika Kriznar, a siódma - Marita Kramer. Ósme miejsce zajęła Julia Clair, a dziewiąte Ursa Bogataj. W pierwszej dziesiątce uplasowała się także Yuki Ito.

Pełne wyniki

Pinkelnig na prowadzeniu

Po weekendzie w Lillehammer na czele klasyfikacji generalnej wciąż plasuje się Eva Pinkelnig. Austriaczka ma na koncie 300 punktów. Drugie miejsce zajmuje Silje Opseth (247 pkt), a trzecie Katharina Althaus (240 pkt). Nicole Konderla, która zgromadziła dotąd 4 punkty, jest 37.

Pełna klasyfikacja generalna

Do rywalizacji skoczkinie powrócą w Titisee-Neustad w sobotę 10 grudnia. Wówczas odbędzie się konkurs drużyn mieszanych. Dzień później, 11 grudnia, kobiety rywalizować będą w zawodach indywidualnych.

Źródło: informacja własna

(Aleksandra Kuzioła)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%