Alpejski PŚ. Niespełniona austriacka nadzieja zakończyła karierę

07:43, 15.03.2021 Mateusz Król

Jedna z największych austriacki nadziei ostatnich lat postanowiła zakończyć swoją przygodę z narciarstwem alpejskim. To Bernadette Schild, czyli była mistrzyni świata juniorek, która nigdy nie wygrała zawodów o Pucharu Świata.

Nie odważy się

Bernadette Schild zakończyła karierę narciarską. 31-latka ogłosiła swoją decyzję w niedzielę w programie ORF "Sport am Sonntag" oraz w audycji ÖSV. Młodsza siostra byłej slalomowej dominatorki Marlies Raich (dawniej Schild) doznała zerwania więzadła krzyżowego i uszkodziła łąkotkę, a także kontuzji kości podczas treningu slalomowego 27 grudnia minionego roku i do końca sezonu nie pojawiła się już na starcie. Była to druga kontuzja zerwania więzadła krzyżowego Schild w ciągu 14 miesięcy. Teraz przyznała, że jej kariera dobiegła końca.

Schild startowała w zawodach Pucharu Świata przez 13 lat. - Musiałam tylko zadać sobie pytanie, czy odważyłabym się jeszcze startować do granic możliwości i nawet je przekroczyć, ale szczera odpowiedź brzmi" nie "- powiedziała 31-latka. - Dlatego moja decyzja o zakończeniu mojej kariery w wyścigach narciarskich została podjęta kilka tygodni temu - dodała.

Niespełnione nadzieje

W 2008 roku Bernadette została mistrzynią świata juniorów w slalomie w Hiszpanii, a rok później zdobyła srebro w tej dyscyplinie na w Garmisch-Partenkirchen. W sezonie 2010/11 Schild wygrała Puchar Europy w slalomie, w 2013 roku po raz pierwszy stanęła na podium w Pucharze Świata (2. w Lenzerheide). Łącznie siedem razy meldowała się w czołowej trójce zawodów. Ani razu jednak nie wygrała Specjalistka od konkurencji technicznych brała udział dwa razy w igrzyskach olimpijskich i trzech mistrzostwach świata. Nigdy nie sięgnęła po medal. Z tego powodu można mówić o niej, że była niespełnioną austriacką nadzieją. Chociaż nie jedna zawodniczka mogłaby pozazdrościć jej dokonań.

Karierę postanowiła zakończyć także niespełniona amerykańska nadzieja. To Resi Stiegler, która w juniorskich czempionatach sięgnęła po trzy medale. W karierze seniorskiej tylko raz stała na podium zawodów o Puchar Świata. Idąc śladem koleżanek po fachu narty na kołek odwiesza także Mireia Gutiérrez. To andorska narciarska alpejska, która sięgała nawet po punkty PŚ. Brała udział w igrzyskach w roku 2010 (Vancouver). Nie zdobyła żadnych medali.

Źródło: diepresse.com / neveitalia.it