Zamknij

Alpejski PŚ. Kiedy kolejne zawody? Przerwa w terminarzu PŚ

20:01, 23.10.2022 Jarosław Gracka
Skomentuj

Za nami pierwszy weekend Alpejskiego Pucharu Świata. Można powiedzieć, że udał się on połowicznie - paniom nie udało się pojechać. Panowie za to stworzyli ciekawe widowisko. Następne zawody zaplanowano już w przyszły weekend. Już dziś wiadomo jednak, że przerwa potrwa nieco dłużej.

chensiyuan, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Panowie nie pojadą u stóp Matterhornu, panie - być może

Zaplanowane męskie zjazdy w szwajcarskim Zermatt zostały wczoraj odwołane. Ciągle jednak w kalendarzu widnieje zjazd pań za dwa tygodnie. I właśnie dwa kobiece zjazdy w weekend 5 i 6 listopada to następne pozycje w kalendarzu narciarskim. Kolejny weekend to zawody w austriackim Lech/Zuers. Tam odbędą się zawody w paralelach.

Co jeszcze w listopadzie?

Kolejny weekend to tradycyjne slalomy w Levi. Fińska miejscowość od lat inauguruje zawody w tej najbardziej technicznej konkurencji. Fani przyzwyczaili się jednak, że w kalendarzu na ogół była to pozycja nr 2. Potem cyrk przeniesie się za Ocean. Panowie od od piątku do niedzieli (25-27 listopada) pojadą zjazdy i supergiganty w kandayjskim Lake Louise. Panie 26 i 27 listopada pojadą gigant i slalom w Killington na terenie Stanów Zjednoczonych. PŚ zostanie za wielką wodą jeszcze w pierwszym tygodniu grudnia. Czy odbędą się wszystkie zaplanowane zawody - tego nie sposób przewidzieć.

(Jarosław Gracka)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%