Zamknij

Zjazd mężczyzn przełożony na poniedziałek. Wcześniejszy start Maryny i spółki

17:31, 06.02.2022 Marek Cielec Aktualizacja: 19:25, 06.02.2022
Skomentuj

W niedzielę mieliśmy emocjonować się pierwszymi zawodami narciarstwa alpejskiego na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie, jednak z powodu zbyt silnego wiatru zjazd mężczyzn został odwołany. Organizatorzy postanowili spróbować przeprowadzić te zawody kolejnego dnia, czyli w poniedziałek. Także na podziałek zaplanowany był slalom gigant kobiet z udziałem Polek, który odbędzie się wcześniej niż zakładano. 

Foto: Stefan Brending

Zjazd przeniesiony na poniedziałek

O pierwsze medale tegorocznych igrzysk za narciarstwo alpejskie zawodnicy mieli walczyć w niedzielę od godziny 4 rano. Najpierw zawody były przekładane na późniejszą porę, a ostatecznie przed godziną 7:00 postanowiono przerwać oczekiwanie w związku z brakiem nadziei na poprawę pogody. Wiatr miał nie słabnąć, więc zadecydowano, że zawody muszą odbyć się w innym terminie. Ostatecznie ustalono, że kolejna próba przeprowadzenia zjazdu mężczyzn będzie mieć miejsce w poniedziałek o godzinie 5:00. Nowy termin oznacza również nową listę startową. Tym razem numer 1 otrzymał Austriak Vincent Kriechmayr.

Lista startowa zjazdu

Konieczna wcześniejsza pobudka

Również w poniedziałek w swojej pierwszej konkurencji mają wystąpić alpejki. W ich przypadku będzie to slalom gigant i w tych zawodach zobaczymy trzy reprezentantki Polski. Oprócz należącej do szerokiego grona faworytek Maryny Gąsienicy-Daniel, Polskę reprezentować będą także Magdalena Łuczak, Zuzanna Czapska i Hanna Zięba. W związku z dodaniem do programu dnia zjazdu mężczyzn, zmienione zostały również godziny startu kobiet w slalomie gigancie. Pierwszy przejazd rozpocznie się o godzinie 2:30 (zamiast 3:15), a drugi przejazd o 7:30 (zamiast 6:45).

https://sportsinwinter.pl/io-pekin-2022-narciarstwo-alpejskie-program-dzien-po-dniu-kiedy-startuje-maryna-gasienica-daniel/

Źródło: własne

(Marek Cielec)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%