Zamknij

Klaebo ponownie zachwyca. Finał ostatnich zawodów przedsezonowych

18:02, 21.11.2022 Maciej Tryboń
Skomentuj

Na koniec ostatnich zawodów przedsezonowych zawodnicy i zawodniczki rywalizowali na 10 km stylem dowolnym w Beitostoelen oraz na 15 km w Bruksvallarna. Zawody w Norwegii wygrali Johannes Hoesflot Klaebo oraz Anne Kjersti Kalva. W Szwecj za to triumfowali Ebba Andersson i  Calle Halfvarsson. Był to ostatni sprawdzian przed zaczynającym się w najbliższy weekend Pucharem Świata. Pierwsze zawody nowego sezonu odbędą się w fińskiej Ruce.

Zawody w Norwegii na pewno dobrze będą wspominać, Jaohannes Hoesfllot Klaebo,  oraz Anne Kjersti Kalva. Triumfowali oni zarówno w sobotnich biegach na 1o km stylem klasycznym, jak i w niedzielnych stylem dowolnym. Dla Klaebo, który przez kontuzje do ostatniej chwili nie był pewien udziału w zawodach to na pewno dobry prognostyk przed rozpoczęciem sezonu. Drugie  miejsce zajął Henrik Doennestad ze stratą 7,5 sekundy, a trzecie miejsce zajął Andrew Musgrave. Pewnym zaskoczeniem jest obecność zawodnika z wysp, który w sobotę był dopiero 19. W styczniu 2014 roku Brytyjczyk został mistrzem Norwegii w sprincie stylem dowolnym.

Tuż za Anne Kersti Kalvą ze stratą 4,2 sekundy uplasowała się 21-letnia Marie Helene Fossesholm. Mistrzyni kraju sprzed roku na dystansie 10 km stylem może być zadowolona z ostatniego testu przed startem sezonu. Na trzecim miejscu ze startą  7 sekund do zwyciężczyni uplasowała  Silje Theoderson.  Ingvild Flugstad Oestberg, która wraca po długich kłopotach zdrowotnych zajęła 4 miejsce.

Wyniki: kobiet | mężczyzn

Ostatni test w Bruksvaallarn

W Szwecji zawodnicy rywalizowali na dystansie 15 km stylem dowolnym.  Jako pierwsi na trasy wystartowali panowie. Pierwsze miejsce zdobył Calle Halffvarson. Zawodnik spisał się rewelacyjnie. Przypomnijmy, że Szwed nie wystartował w sobotnich zawodach Na drugim miejscu ze stratą 10,3 sekundy na mecie pojawił się William Poromaa. 21- letni Szwed specjalizuje się na długich dystansach. W marcu ubiegłego roku zdobył on mistrzostwo Szwecji w biegu na 30 km.  Na trzeim miejscu uplasował się Leo Johansson.

Dominacja Andersson

Bezkonkurencyjna zarówno w sobotę na 10 km stylem klasycznym, jak i w niedzielę w biegu na 15 km stylem dowolnym była Ebba Andersson. Zawodniczka zdominowała szwedzką czołówkę kobiet w weekendowych biegach.  Na pewno warto będzie spoglądać na tę zawodniczkę podczas zbliżających się zawodów Pucharu Świata.  Na drugim miejscu ze stratą 5,2 sekundy dobiegła  23-letnia Frida Karlsson.  Młoda Szwedka jako jedyna rzuciła rękawice Ebbie Andersson. Trzecia na mecie Ilar Moa miała ponad minutę straty do zwyciężczyni, a czwarta Ida Dahl ponad dwie minuty.

Wyniki: kobiet | mężczyzn

Żródło: Informacja własna

(Maciej Tryboń)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%