Zamknij

Alpejskie mistrzostwa świata przełożone o rok?

15:38, 25.05.2020 Mateusz Król
Skomentuj

Włosi chcą zorganizować mistrzostwa świata w narciarstwie alpejskim, ale zwrócą się z prośbą o przełożenie ich o rok. Taką informacją podzielił się z mediami Giovanni Malago, przewodniczący tamtejszego komitetu olimpijskiego.

fot. Nicolas Garcia / CC BY NC SA

Włoski Komitet Olimpijski oraz Włoska Federacja Sportów Zimowych oficjalnie poproszą o przeniesienie Mistrzostw Świata w Narciarstwie Alpejskim Cortina d`Ampezzo 2021 na kolejny sezon. Pierwotnie zawody miały się odbyć w dniach 8-21 lutego 2021.

- Jest to trudny, ale rozsądny wybór, choć należy pamiętać, że Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie są również zaplanowane na 2022 r. - skomentował Malago. Dla Cortiny, w związku z Zimowymi Igrzyskami 2026, które zorganizuje także Mediolan, mistrzostwa świata 2021 stanowią swoistą próbę. Nie wiadomo jednak, czy przeprowadzenie dwóch wielkich imprez w terminie bliskim sobie, będzie możliwe.

Włoski plan zakłada, że najpierw rozegrane zostaną igrzyska w Pekinie (4-20 lutego 2022 r.) a dopiero po nich mają zamiar przeprowadzić czempionat w Cortinie.

Jeśli wystąpią problemy w październiku lub listopadzie, nie będziemy w stanie przygotować się do rywalizacji w 2021 roku. Chodzi o bezpieczeństwo sportowców, personelu, dziennikarzy, kibiców - przyznał Malago, nawiązując do możliwych jesienią kolejnych poważnych kłopotów związanych z koronawirusem.

Warto pamiętać, że Włochy to jeden z najbardziej dotkniętych pandemią krajów na świecie. Potwierdzono prawie 230 tysięcy zachorowań, a zmarło ok. 33 tys. ludzi.

Źródło: Eurosport.it/PAP

(Mateusz Król)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%