Zamknij

PŚ w Königssee: Pawliczenko najlepszy w ostatnich zawodach. Repiłow z Kryształową Kulą

14:37, 01.03.2020 Mateusz Król
Skomentuj

fot.tellerreport.com

Za nami ostatni dzień zmagań w ramach saneczkarskiego Pucharu Świata. W Königssee rywalizowano w jedynkach i sztafetach. W tej pierwszej konkurencji najlepszy był Semen Pawliczenko, a w drugiej wygrali Niemcy.

Semen Pawliczenko okazał się najlepszy w ostatniej konkurencji jedynek saneczkarskich zaliczanych do klasyfikacji Pucharu Świata. Na drugim miejscu zmagania ukończył Jonas Mueller. Austriakowi niewiele zabrakło do wygranej, bowiem jego strata wyniosła ledwie 0,003 sek. Na najniższym stopniu podium zameldował się się Roman Repiłow, który tym samym zapewnił sobie wywalczenie Kryształowej Kuli. Rosjanin ustanowił też dziś nowy rekord startu w Königssee. Teraz wynosi on 3.259 sek. Mateusz Sochowicz zajął dopiero dwudziestą drugą lokatą, a sześć pozycji niżej sklasyfikowano Kacpra Tarnawskiego.

Wyniki

W rywalizacji sztafet gościnni nie byli Niemcy. Gospodarze pozwolili prowadzić po pierwszym ślizgu Włochom. W finale nasi sąsiedzi jednak zaatakowali, a liderzy nie poradzili sobie i spadli na ostatnie - dwunaste miejsce. Na podium stanęli jeszcze Amerykanie i Rosjanie. Polska sklasyfikowana została na dziewiątym miejsce.

Wyniki

Źródło: Informacja własna

(Mateusz Król)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%