Zamknij

Aleksander Zniszczoł pojedzie na... Puchar Kontynentalny. Maciej Kot wraca do PŚ?

15:11, 17.03.2019 Jakub Balcerski Aktualizacja: 15:12, 17.03.2019
Skomentuj

(fot. Agnieszka Białek/Sportsinwinter.pl)

Znamy skład polskich skoczków na zawody Pucharu Kontynentalnego w rosyjskim Czajkowskim. Zaprezentuje się tam 5 naszych zawodników na czele z... Aleksandrem Zniszczołem, który przez wielu kibiców i ekspertów był awizowany do wyjazdu na PŚ do Planicy - w nagrodę za dobre starty w PK. Taki scenariusz jest już jednak niemożliwy.

Poza Zniszczołem do Rosji polecą także Paweł Wąsek, Andrzej Stękała, Przemysław Kantyka oraz Klemens Murańka. Taka informacja oznacza, że prawdopodobnie znamy już także skład Polaków na zawody kończące Puchar Świata, które odbędą się na mamuciej skoczni w Planicy. Do Słowenii uda się najprawdopodobniej Maciej Kot, którego nie ma w składzie na Puchar Kontynentalny, a skakał w zawodach "drugiej ligi" w Zakopanem. Czy ten powrót jest jednak potrzebny?

Z tym Zniszczołem to żartujcie rzecz jasna?

— localSJresults (@localSJresults) 17 marca 2019

Samemu Maćkowi może i tak, choć zapewne zbyt wiele nie będzie tam w stanie wywalczyć - na Wielkiej Krokwi udane próby przeplatał z kolejnymi lotami bokiem, które sprawiały, że leciał bliżej niż by mógł. Gdyby Kot pojechał do Czajkowskiego miałby możliwość wywalczenia dla Polski dodatkowych miejsc na Letni Puchar Kontynentalny oraz zawody Letniego Grand Prix. Ta zostanie jednak zaprzepaszczona. Najwyraźniej działacze doszli do wniosku, że takich korzyści nam nie potrzeba.

Aleksander Zniszczoł wygrał niedzielny konkurs PK w Zakopanem. W sobotę był na 2. miejscu po pierwszej serii, ale został zdyskwalifikowany. W Czajkowskim zaliczy kolejny wyjazd na zawody Pucharu Kontynentalnego, zamiast dostać jeszcze jednej szansy w PŚ, w którym w tym sezonie walczył jedynie w konkursach w Polsce i podczas Turnieju Czterech Skoczni.

Źródło: PZN/fis-ski.com/informacja własna

(Jakub Balcerski)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%