Zamknij

OOM Podkarpackie 2018: Patrycja Florek i Jan Zakrzewski najlepsi w slalomie juniorów młodszych

21:09, 03.03.2018 Marek Cielec Aktualizacja: 21:21, 03.03.2018
Skomentuj

fot. oom2018.podkarpackisport.pl/

Sobota była ostatnim dniem rywalizacji juniorów młodszych (junior B) na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Zimowych w konkurencjach narciarstwa alpejskiego. Na koniec ich zmagań w Ustrzykach Dolnych zaplanowano slalom, w którym najlepsi byli Patrycja Florek i Jan Zakrzewski. Jutro do gry wkroczą zawodnicy z kategorii junior A.

Złoto za slalom to dla Patrycji Florek czwarty medal na tej imprezie. Udało jej się być w najlepszej trójce wszystkich czterech konkurencji, kolejno w supergigancie, kombinacji, slalomie gigancie, a dziś slalomie. Zwyciężyła ona z wyraźną przewagą 1,81 sek. nad Gabrielą Hopek, która zajęła drugie miejsce. Na trzeciej pozycji sklasyfikowano Zuzannę Jarosz. Do czołowej dwójki Zuzannie Jarosz zabrakło sporo, ale trzecie miejsce zapewniła sobie bez większego problemu, notując trzeci wynik zarówno w pierwszym jak i drugim przejeździe. W sumie do Florek straciła ona 4,52 sek. Czwarte miejsce zajęła Antonina Sawicka, piąte Katarzyna Hreśka, a szóste Oliwia Kądziołka.

Wyniki slalomu - juniorka B

W rywalizacji mężczyzn po trzech zwycięstwach Nicholasa Czarnika, nastąpiła w końcu odmiana jeśli chodzi o zwycięzcę. W slalomie triumfował bowiem Jan Zakrzewski. Wcześniej zdobył on dwa brązowe medale - w kombinacji i gigancie. Dziś udało mu się wywalczyć złoto. Bezpośrednio za Zakrzewskim uplasował się Bartosz Szkoła, który uzyskał rezultat o 1,60 sek. gorszy od zwycięzcy. Dla Szkoły były to już trzecie zawody OOM, które ukończył na drugim miejscu. Brązowy medal za slalom trafił do Błażeja Budza. On również już wcześniej zdobył medal, zajmując trzecie miejsce w kombinacji. Budz do Zakrzewskiego stracił 2,12 sek. Na pozycji czwartej uplasował się Bartłomiej Sanetra (+2,85 sek.), na piątej Piotr Browarski (+4,86 sek.), a na szóstej Nicholas Czarnik (+5,55 sek.).

Wyniki slalomu - junior B

Jutro zmagania na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Ustrzykach Dolnych rozpoczną zawodnicy z kategorii junior A od rywalizacji w supergigancie i kombinacji alpejskiej.

Źródło: Informacja własna / pozn.eu

(Marek Cielec)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%