Zamknij

PŚ w Heerenveen: Za nami kolejny dzień rywalizacji

20:19, 11.11.2017 Anna Felska
Skomentuj

fot.radiopik.pl

Za nami kolejny dzień rywalizacji z cyklu Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim na torze w holenderskim Heerenveen. Dziś w sumie odbyło się 10 wyścigów. 

W zmaganiach mężczyzn na 500 metrów w dywizji B triumfował Japończyk Joji Kato z czasem wynoszącym 35.03. Drugi był Alex Boisvert-Lacroix, a trzeci Alexandre St-Jean. W wyścigu brało udział również dwóch reprezentantów Polski: Piotr Michalski, który uplasował się na 9 pozycji oraz Damian Żurek (miejsce 27). Z kolei w dywizji A najlepszy okazał się zawodnik z Kanady - Laurent Dubreuil, a jego czas to 34.80. Jan Smeekens zajął drugą lokatę, Ronald Mulder uplasował się na trzecim miejscu. Artur Waś zajął pozycję 13.

Wyniki 500 m mężczyzn - dywizja B

Wyniki 500 m mężczyzn - dywizja A

Damska rywalizacja na 500 metrów w dywizji A zakończyła się zwycięstwem Japonki Nao Kodairy. Druga była Sang-Hwa Lee, trzecia Vanessa Herzog. W dywizji B wygrana powędrowała do reprezentantki Kanady - Marshy Hudey. Jedyna Polka startująca w tym wyścigu to Kaja Ziomek, która została sklasyfikowana na miejscu 17.

Wyniki 500 m kobiet - dywizja A

Wyniki 500 m kobiet - dywizja B

W Heerenveen dziś miały również miejsce wyścigi na 1500 metrów. W kategorii mężczyzn, w dywizji A pierwsze miejsce zajął zawodnik pochodzący z Rosji Denis Yuskov z czasem wynoszącym 1:44.42. W tej dywizji mogliśmy również oglądać dwóch naszych reprezentantów. Najlepszy z nich to Jan Szymański (lokata 10), a Konrad Niedźwiecki uplasował się dalej o jedną lokatę niż Szymański. W dywizji B pierwsze miejsce powędrowało do Min Seok Kim. Zbigniew Bródka zajął 11 miejsce, a Sebastian Kłosiński znalazł się na pozycji 20.

Wyniki 1500 m mężczyzn - dywizja A

Wyniki 1500 m mężczyzn - dywizja B

Natomiast w wyścigu kobiet na 1500 metrów najlepsza okazała się Miho Tagi z Japonii. W dywizji A startowała tylko jedna Polka, a była nią Katarzyna Bachleda-Curuś, która wskoczyła na 18 pozycję. W dywizji B zwycięstwo wywalczyła kolejna Japonka - Ayaka Kikuchi. Tutaj najlepiej z naszych reprezentantek poradziła sobie Luiza Złotkowska (10 miejsce). Katarzyna Woźniak była ostatecznie 16.

Wyniki 1500 m kobiet- dywizja A

Wyniki 1500 m kobiet - dywizja B

Na zakończenie dzisiejszych zmagań zaliczanych do Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim odbyły się finały kobiet i mężczyzn w wyścigach ze startu wspólnego. W kategorii mężczyzn zwyciężył Koreańczyk Seung-Hoon Lee, którego czas wyniósł 7:36.42. Druga pozycja powędrowała do Joey Mantia, a trzecia do Jaewon Chung. Jedyny reprezentant Polski, czyli Konrad Niedzwiecki zajął miejsce 15. Wśród pań najlepsza była Japonka Ayano Sato, jej czas wynosi 8:31.12. Ivanie Blondin była druga. Natomiast na trzecim miejscu znalazła się Francesca Lollobrigida. Magdalena Czyszczoń uplasowała się na pozycji 15.

Wyniki finału wyścigu ze startu wspólnego mężczyzn

Wyniki finału wyścigu ze startu wspólnego kobiet

Źródło: informacja własna

(Anna Felska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%