Zamknij

Dwunastka Niemców zmotywowana i gotowa na PŚ w Levi

20:12, 10.11.2016 Marek Cielec
Skomentuj

fot.  Aquablue71  / CC BY ND fot. Aquablue71 / CC BY ND

Sześć reprezentantek w sobotę i sześciu reprezentantów w niedzielę będą mieli Niemcy podczas zawodów alpejskiego PŚ w Levi. Cała drużyna we wtorek wyleciała do Finlandii.

Trener kadry mężczyzn Matthias Berthold cytowany przez skionline.ch zapewnił, że zespół jest dobrze przygotowany, a przez to zmotywowany i pozytywnie nastawiony do wyścigów. Po udanym początku sezonu w Sölden, gdzie trzecie miejsce zajął Felix Neureuther Niemcy odbyli treningi w Austrii, a następnie w Gallivare. W Levi Felix Neureuther powinien powalczyć o kolejne w tym sezonie miejsce na podium. Dwa lata temu był w Levi trzeci za Kristoffersenem i Hirscherem. Pod nieobecność Norwega szanse Neurethera na dobry wynik są jeszcze większe. Mniej udany start w sezon miał Fritz Dopfer. W Sölden był dopiero 27. i z pewnością będzie chciał się odkuć w Finlandii. W niedzielnym slalomie pojadą również Stefan Luitz. Linus Strasser, Dominik Stehle oraz Sebastian Holzmann.

W konkurencji kobiet Niemcy postawili na Lenę Dürr, Chrstinę Geiger, Marlene Schmotz, Marinę Wallner, Maren Wiesler i Elisabeth Willibald. Tutaj o podium będzie zdecydowanie trudniej. Po zakończeniu kariery przez Marię Hofl-Riesch brak jest w Niemczech zawodniczki, która regularnie zajmowałaby miejsca w czołówce slalomów. Jednak zarówno Geiger jak i Dürr stać na miejsce w pierwszej dziesiątce. Geiger ma nawet na swoim koncie podium w slalomie, ale było to prawie 6 lat temu. Z kolei Dürr może pochwalić się zwycięstwem, jednak było to w tzw. City Event, który od slalomu specjalnego znacznie się różni.

Źródło: skionline.ch

(Marek Cielec)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%