MŚ w Oberstdorfie 2021. Sensacyjne rozstrzygnięcia. Mistrz świata zdyskwalifikowany

fot: TV2.no

Sensacyjny zwrot w narciarskim maratonie. Niedługo Johannes Klaebo nacieszył się złotem w Oberstdorfie. Norweg został zdyskwalifikowany za nieprawidłowe wyprzedzanie. Tym samym mistrzem został jego rodak Emil Iversen, wicemistrzem – Rosjanin Aleksander Bolszunow. Brąz trafia do kolejnego reprezentanta skandynawskiej potęgi – Simena Hegstada Kruegera.

fot: TV2.no

Jak pisaliśmy przed około godziną królewski dystans wygrał Johannes Klaebo i wydawało się, że więcej na ten temat pisać nie będziemy. Tymczasem doszło do niesamowitego zwrotu akcji. Otóż Norweg wyprzedzał w sposób nieprawidłowy i został za to pozbawiony tytułu. Tym samym wszyscy zawodnicy zostali przesunięci o jedno w górę.

>>>Burza po dyskwalifikacji mistrza świata. Zaskakujące zachowanie podczas dekoracji medalowej [wideo]<<<

Siłą rzeczy najbardziej na tym skorzystali zawodnicy z miejsce 2-4. Bo oto Iversen pierwszy raz w karierze został mistrzem świata. Bolszunow do swojej pokaźnej kolekcji dorzucił srebro. Brąz trafił do doświadczonego Kruegera, który powiększył tym samym swą dużą kolekcję medali o krążek, którego w jego kolekcji brakowało (ma bowiem w niej złota i srebra).

wyniki zawodów

Partner relacji z MŚ w Oberstdorfie 2021:

więcej informacji wkrótce

Szczegółowy program MŚ w Oberstdorfie 2021 znajdziecie tutaj.

Raport Specjalny – MŚ w Oberstdorfie 2021 – kliknij poniżej