MŚ w Anterselvie: Kto najlepszy w biegu indywidualnym kobiet? Debiut polskiej biathlonistki (lista startowa)

fot. M. Król

fot. M. Król

Już jutro, po dniu przerwy, na trasę mistrzostw świata w Anterselvie wrócą biathlonistki. Na starcie 15-kilometrowego biegu indywidualnego stanie 100 zawodniczek, w tym cztery Polki, a jedna debiutantka – Joanna Jakieła.

Za nami dwie indywidualne konkurencje kobiet. Złoto w sprincie zdobyła Marte Olsbu Roeiseland, natomiast w biegu pościgowym najlepsza okazała się Dorothea Wierer. Tym razem czeka nas rywalizacja na 15 kilometrów w biegu indywidualnym, który rozpocznie się o godzinie 14:15. 

Jako pierwsza z bramki startowej wybiegnie Katharina Innerhofer. Z numerem trzecim, minutę po Austriaczce, na trasę wyruszy obrończyni tytułu sprzed roku w tej konkurencji, Szwedka Hanna Oeberg. Nie będziemy musieli długo czekać na reprezentantkę Polski, bowiem ósemkę na plastronie ma Monika Hojnisz-Staręga. Pół minuty po pierwszej podopiecznej Michaela Greisa zawody rozpocznie druga w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Tiril Eckhoff, która – jak na razie – w Anterselvie zawodzi. Trzykrotna – już – medalistka trwającego czempionatu – Marte Olsbu Roeiseland – wystartuje z numerem 18. Natomiast aktualna liderka zawodów najwyższej rangi, Dorothea Wierer, do rywalizacji wkroczy późno, bo z “57” na koszulce.

Oprócz wcześniej wspomnianej Hojnisz-Staręgi, w biegu weźmie udział jeszcze trójka Polek. Tuż przed Wierer na trasie pojawi się Kamila Żuk, która z powodu przeziębienia odpuściła niedzielne zmagania pościgowe. Kinga Zbylut ma 66. numer startowy, natomiast Joanna Jakieła, dla której będzie to debiut na mistrzostwach świata pobiegnie jako 96.

Pełna lista startowa biegu indywidualnego kobiet.

Źródło: informacja własna

MŚ w Anterselvie 2020: Program zawodów, wyniki, medaliści

MŚ w biathlonie 2020 – gdzie oglądać?

Skład reprezentacji Polski – tutaj

Historia polskich medali: biathloniści | biathlonistki

Wszystkie informacje o MŚ w biathlonie – Anterselva 2020 – znajdziesz tutaj