Zmiana planów norweskich kombinatorów przed mistrzostwami świata

fot. M. Rudzińska

Mistrzostwa świata w kombinacji norweskiej w Oberstdorfie zbliżają się dużymi krokami. Jak informuje NRK, reprezentacja Norwegii w ostatnim okresie przygotowań musiała zmienić swoje plany.

fot. M. Rudzińska

Wszystko związane jest z nowymi ograniczeniami dotyczącymi wjazdu do Niemiec. Norweski zespół swoje ostatnie przygotowania planował w austriackim Seefeld. Jednak plany musiały zostać zmienione. – Zorganizowaliśmy spotkanie z udziałem trenerów, lekarzy i sportowców. Wszyscy zgodzili się na to rozwiązanie. Najpierw jedziemy do Monachium, skąd udamy się do Oberhofu, gdzie będziemy trenować do samych mistrzostw świata – powiedział dla NRK dyrektor sportowy norweskiej kadry, Ivan Stuan.

Liderem drużyny mężczyzn jest Jarl Magnus Riiber, który jest głównym faworytem w zawodach indywidualnych. Oprócz niego do Oberstdorfu pojadą także: Joergen Graabak, Jens Luraas Oftebro, Einar Luraas Oftebro, Espen Bjoernstad, Espen Andersen i Simen Tiller (rezerwowy). Norwegowie będą najgroźniejszymi rywalami gospodarzy w sztafecie i sprincie drużynowym.

O medale powalczą także reprezentantki Norwegii. W skład zespołu wchodzą: Gyda Nestvold Hansen, Mari Leinan Lund, Marte Leinan Lund, Mille Moen Flatla i Hanna Midtsundstad. Pierwsze zawody w kombinacji norweskiej na mistrzostwach świata zaplanowane są na 26 lutego. Będzie to rywalizacja mężczyzn na normalnej skoczni. Kobiety po raz pierwszy w historii na światowym czempionacie wystartują dzień później.

źródło: nrk.no