Utytułowany zawodnik kończy karierę. Był filarem norweskiej ekipy

Źródło: YouTube

Norweski medalista olimpijski z  Soczi – Magnus Krog – postanowił zakończyć karierę. W swoim dorobku ma wiele medali. Teraz poświęci czas rodzinie i nauce.

Źródło: YouTube

Krog zadebiutował w Pucharze Świata w Trondheim w grudniu 2008 roku. W swojej karierze trzy razy wygrał zawody najwyższej rangi oraz jedenaście razy stawał na podium. Zdobył złoto w drużynie i brąz indywidualnie na Igrzyskach Olimpijskich w Soczi. Na mistrzostwach świata trzykrotnie udało mu się wywalczyć srebro – za każdym razem w konkurencjach drużynowych.

– Po fantastycznej karierze nadszedł czas, aby przejść na sportową emeryturę. Było mnóstwo przeciwności, które byłem w stanie pokonać i wiele się z tego wszystkiego nauczyłem. Przede wszystkim będę wspominał wielkie osiągnięcia i fantastyczne przeżycia z moimi wspaniałymi rywalami. Jestem dumny, że osiągnąłem to, czego doświadczają nieliczni. Podczas tej podróży spotkałem i poznałem wielu niesamowitych ludzi – mówi Magnus.

Przez prawie całą swoją karierę Krog plasował się w szerokiej czołówce Pucharu Świata. Najlepszą pozycję na koniec sezonu udało mu się wywalczyć w cyklu 2015/2016, który ukończył na 6. miejscu. Ostatnie podium wywalczył 26 stycznia 2019 roku w Trondheim.

– Będę tęsknić za tą częścią życia. Jednocześnie czuję, że jego kolejny rozdział będzie bardzo ekscytujący. Poświęcę trochę więcej czasu rodzinie i dzieciom – zaznacza.

34-latek po zakończeniu kariery planuje ukończenie szkoły geodezyjnej w Norwegii.

– To fantastyczne środowisko i wykwalifikowani nauczyciele, którzy pomogli mi w dobrym połączeniu edukacji i sportu. Możliwości kariery są bardzo liczne i zróżnicowane. Jest to emocjonująca branża. Jeszcze nie wiem, co będę robić później – jestem ciągle otwarty na ekscytujące propozycje – podsumował norweski zawodnik.

Źródło: fis-ski.com