Rosyjska legenda atakuje Stinę Nilsson. “Ma kapryśny charakter”

fot. Patrycja Korczewska

fot. Patrycja Korczewska

Rosyjska legenda narciarstwa biegowego Jelena Wialbe zwykle nie przebiera w słowach. Ostatnio odniosła się do decyzji Stiny Nilsson o zmianie biegów na biathlon. – Nie zamierzam śledzić jej poczynań – przyznała pięciokrotna zdobywczyni Kryształowej Kuli.

Jelena Wialbe w ostatnich tygodniach udzieliła kilku głośnych wywiadów. W jednym z nich skrytykowała rodzime biegaczki narciarskie. – Jest mi za nie wstyd – grzmiała w rosyjskich mediach. Teraz oberwało się Stinie Nilsson. Szwedka kilka tygodni temu zszokowała narciarski świata, kiedy postanowiła zmienić biegi na biathlon. – Nie zamierzam śledzić jej poczynań. Ta dziewczyna ma kapryśny charakter – zaatakowała Stinę Wialbe w rozmowie z VG.

Rosyjska legenda biegów nie ma też wątpliwości co do tego, dlaczego Nilsson zmieniła dyscyplinę. – Myślę, że po prostu nie mogła zaakceptować faktu, że w zespole pojawiły się dziewczyny, które mogłyby ją pokonać – powiedział Jelena Wialbe w norweskiej gazecie. Co na to Szwedka? – Nie chcę nawet słyszeć o tym, co powiedziała Wialbe – odniosła się Nilsson. – Nie będę też wypowiadała się na temat biegów w Szwecji. Chcę skupić się na postępach w biathlonie – mówiła cytowana przez fvn.no.

Źródło: VG / FVN

Mateusz Król
Obserwuj