PŚ w Seefeld. Wygrana Lampartera i Westvold Hansen, Riiber poza rywalizacją

screen - Eurosport

W drugim dniu Seefeld Triple drugie zwycięstwo odniósł Johannes Lamparter. Wyprzedził on Niemców Vinzenza Geigera i Juliana Schmida. W skokach za dziurę w kombinezonie został zdyskwalifikowany lider PŚ i główny faworyt – Norweg Jarl Magnus Riiber. W formule Triple eliminuje go to z rywalizacji. Wśród pań planowa wygrana Gydy Westvold Hansen.

screen – Eurosport

Lamparter poza konkurencją

Wobec dyskwalifikacji faworyta Lamparter był klasą samą dla siebie. Wygrał skoki i na mecie miał 20,3 sek. przewagi nad szóstym po skokach Geigerem. Piąty po skokach Schmid stracił 22,7 sek. Czwarte miejsce zajął Estończyk Kristjan Ilves, który miał trzeci wynik skoku. Kolejne miejsca zajęli Austriak Franz-Josef Rehrl i Japończyk Ryota Yamamoto. Najlepszy czas biegu (dziś na dystansie 10 km) miał jedenasty dziś Aaron Kostner z Włoch.

wyniki mężczyzn

Walka o drugie miejsce

W kombinacji kobiet w tym sezonie nie walczy się o zwycięstwo. Te zmonopolizowała Westvold Hansen. Scenariusz jest też stały. Gyda wygrywa skoki, rusza jako pierwsza na trasę i żadna rywalka nie może jej doścignąć. Za nią bywa różnie. Dziś druga była Włoszka Annika Sieff, trzecia Niemka Nathalie Armbruster. Za podium Austriaczka Lisa Hirner, najlepsza w biegu Norweżka Ida Marie Hagen i Japonka Yuna Kasai.

wyniki kobiet

źródło: wiadomość własna