PŚ w Seefeld. Riiber wrócił i znów wygrał. Polacy nie startowali

16:08, 28.01.2022 Tomasz Lutek

Jarl Magnus Riiber wygrał zawody w kombinacji norweskiej rozgrywane w ramach Pucharu Świata w Seefeld. Powracający po kontuzji kręgosłupa Norweg wyprzedził Vincenza Geigera. Trzeci był Johannes Lamparter. Polacy nie startowali.

Zawody w Seefeld składać się będą z trzech etapów zaliczanych do cyklu Seefeld Triple. Na starcie pierwszego z nich stanęło 55 zawodników. W Austrii zabrakło reprezentantów Polski, którzy są już w Pekinie i przygotowują się do startu w igrzyskach.

Wiatr rozdał karty

Z powodu niesprzyjających warunków atmosferycznych odwołano serię skoków. Zgodnie z decyzją jury do biegu wykorzystano wyniki z serii prowizorycznej. W niej swoją moc pokazał Jarl Magnus Riiber. Uzyskał notę 127,9 pkt. To dało Norwegowi 57 sekund przewagi na drugim Terencem Weberem. Trzeci z identyczną stratą był Kristjan Ilves. Czwarte miejsce zajmował lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, Johannes Lamparter. W czołówce plasowali się również Philipp Orter, Yoshito Watabe, Vincenz Geiger, Akito Watabe oraz Eric Frenzel. Dość niespodziewanie w dziesiątce po skoku znalazł się Ondrej Pazout.

Wrócił i znów wygrał

Jarl Magnus Riiber od początku kontrolował sytuację na trasie biegowej. Po kilometrze i dwustu metrach miał już minutę i 6 sekund nad Terencem Weberem i Kristjanem Ilvesem. Pod koniec pierwszej pętli do goniącej grupy dobiegli już Johannes Lamparter, Vincenz Geiger i Philipp Orter. Riiber prowadzenia nie oddał do końca i wygrał swoje pierwsze, po przerwie spowodowanej kontuzją pleców zawody Pucharu Świata. Drugi po ataku na ostatnim podbiegu był Vinzenz Geiger ze stratą 25 sekund do zwycięzcy. Podium uzupełnił Johannes Lamparter. Austriak uzyskał czas gorszy o 30 sekund. W czołówce uplasowali się również: Terence Weber, Kristjan Ilves, Eric Frenzel, Ilka Herola i Johannes Rydzek.