PŚ w Seefeld. Joergen Graabak najlepszy w prestiżowym cyklu

15:07, 30.01.2022 Kamil Karczmarek Aktualizacja: 15:32, 30.01.2022

W Seefeld odbyły się ostatnie przed igrzyskami olimpijskimi zawody Pucharu Świata w kombinacji norweskiej. Zarazem było to zakończenie prestiżowego cyklu Nordic Triple. Triumfował Joergen Graabak przed Johannesem Lamparterem i Jarlem Magnusem Riiberem. Polacy nie startowali.

Ailura, CC BY-SA 3.0 AT, CC BY-SA 3.0 AT, via Wikimedia Commons

Prowizoryczna seria skoków

Organizatorzy odwołali serię skoków i oficjalne stały się wyniki drugiej rundy prowizorycznej. Wygrał ją Joergen Graabak po skoku na 105 metrów. Podobne odległości uzyskali także Terence Weber (105,5 m) i Kristjan Ilves (105 m), którzy mieli odpowiednio jedną i cztery sekundy straty. Najwyższą notę w skoku osiągnął Ilves, ale po doliczeniu punktów z dwóch pierwszych dni Nordic Triple przed biegiem na 12,5 kilometra prowadził Graabak. Zaledwie sześć sekund tracili Johannes Lamparter i Jarl Magnus Riiber.

Wyniki rundy prowizorycznej

Bieg

Czołową grupę w biegu stworzyli: Graabak, Weber, Ilves, Riiber, Lamparter i Rehrl. W połowie dystansu na czele pozostali jedynie: Johannes Lamparter, Joergen Graabak i Jarl Magnus Riiber. Losy zwycięstwa rozstrzygnęły się na ostatnim kilometrze. Najpierw kontakt z rywalami stracił Riiber. Na dwójkowym finiszu lepszy okazał się Graabak, który został zwycięzcą cyklu w Seefeld. Lamparter zajął drugie miejsce i jest liderem klasyfikacji przed igrzyskami. Riiber ostatecznie stracił 15 sekund.