PŚ w Salt Lake City. Polka tuż za podium z rekordem Polski

fot. Paweł Skraba/ PZŁS

Andżelika Wójcik niespodziewanie zajęła czwarte miejsce w zawodach Pucharu Świata na najszybszym torze łyżwiarskim w Salt Lake City. Polka na dystansie 500 metrów uzyskała czas lepszy od poprzedniego rekordu Polski Kai Ziomek o 0,7 sekundy. To jej życiowy sukces!

fot. Paweł Skraba/ PZŁS

Oczy wszystkich kibiców były do tej pory skierowane wyłącznie na Kaję Ziomek, Marka Kanię i Zbigniewa Bródkę. Teraz do grona osób z szansami na medal w Pekinie dołączyła Andżelika Wójcik. Zawodniczka z Lubina o 14 tysięcznych (!) przegrała trzecie miejsce z Holenderką Femke Kok. Na pierwszym miejscu uplasowała się Erin Jackson z USA, druga była Rosjanka Angelina Golikowa. To najszybsze łyżwiarki świata. Kaja Ziomek zajęła 16. miejsce, poprawiając o 45 tysięcznych swój zeszłoroczny rekord życiowy.

Pełne wyniki zawodów znajdziecie TUTAJ.

To dopiero początek

Piotr Michalski zajął dzisiaj w biegu na 500 metrów 10. pozycję.To także bardzo dobry rezultat. Kolejna rywalizacja na 500 metrów pań i panów już w najbliższą niedzielę. A to nie wszystkie emocje na ten weekend – jutro w biegu masowym wystartuje Zbigniew Bródka, a w biegu drużynowym zobaczymy także nasze obie reprezentacje.

Źródło: Informacja własna

Piotr Wojtaszczyk